RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.90
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.90
Суспільство

Новини

22 січня

21 січня

Всі новини

Полярні сяйва та гігантська червона пляма: телескоп NASA зробив вражаючі фото Юпітера

Американський орбітальний інфрачервоний телескоп NASA імені Джеймса Вебба (JWST) зробив вражаючі фото Юпітера. На двох нових знімках відображені приголомшливі полярні сяйва довкола північного та південного полюсів, викликані коливанням магнітного поля планети.

Про це повідомляє Daily Мail.

Як пише видання, доки гігантська планета Юпітер обертається, вона тягне за собою своє магнітне поле, яке бомбардується частинками сонячного вітру. Таке явище схоже на те, як сонячні вітри створюють чудові полярні сяйва на Землі.

Поряд із сяйвами на знімках видно неймовірні деталі турбулентної атмосфери, кільця навколо планети та деякі з 79 місяців Юпітера, які світяться навколо нього.

Знімки зробила камера ближнього інфрачервоного діапазону телескопа (NIRCam), що здатна виявляти світло від ранніх зірок і галактик. Телескоп використовує широкий спектр інфрачервоного світла, щоб "заглянути" в минуле, що робиться шляхом аналізу часу, необхідного для подорожі в просторі.

JWST використав три спеціалізовані інфрачервоні фільтри для того, виявити такі деталі Юпітера.

Як відомо, інфрачервоне світло невидиме для людського ока, проте світло було відображено у видимому спектрі, діапазоні довжин хвиль, який можна побачити.

На одному зі знімків видно лише Юпітер і яскраво-жовтогарячі, жовті та зелені полярні сяйва над північним і південним полюсами Юпітера.

Атмосферне утворення на Юпітері "Велика червона пляма" - знаменитий шторм такої сили, що здатен поглинути нашу планету. Воно здається білим на цих зображеннях, як і інші хмари, тому відбивають багато сонячного світла.

"Численні яскраво-білі "плями" та "смуги", ймовірно, є верхівками хмар на великій висоті від конденсованих конвективних штормів". Навпаки, темні смуги північніше екваторіальної області мають невеликий хмарний покрив", - пише видання.

Окрім кілець, що оточують масивну планету, можна побачити також два крихітні місяці, які називають Амальтеєю і Адрастеєю.

Астрономи теж були здивовані побачити такі деталі на зображеннях.

"Це справді чудово, що ми можемо бачити деталі Юпітера разом з його кільцями, крихітними супутниками і навіть галактиками на одному зображенні", - розповів астроном, почесний професор Каліфорнійського університету в Берклі Імке де Патер.

Нагадаємо, що NASA показало вражаюче фото галактики "Колесо Воза" в 500 млн світлових років від Землі.