RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Що дозволяє восьминогам полювати зі смертельною точністю: вчені розкрили секрет

Смертоносний інтелект восьминога робить його неймовірно страшним хижаком на дні океану, особливо для їхніх побратимів-молюсків.

Про це пише Inverse.

Читайте також: Орел проти восьминога: до мережі потрапило яскраве відео битви двох хижаків

Так, в той час, як восьминіг і молюск належать до одного і того ж підвиду і мешкають в одному і тому ж середовищі, еволюція сприяла головоногим, коли дійшло до мозку. Згідно з новим дослідженням, опублікованим раніше цього року в журналі "Морська біологія" під авторством Фі та інших, восьминоги можуть навіть розрізняти різні види видобутку і дізнаватися, де їх слабкі місця.

Дослідники вивчили порожні раковини трьох видів видобутку восьминога: морського вушка, морського равлика та шоломоносного равлика. Восьминоги просвердлюють отвори у своїй здобичі, щоб пробити її захист, і, хоча ці морські равлики мають різну форму тіла і внутрішню анатомію, отвори постійно з'являлися в тих самих місцях і були нарівні з ключовими органами, що є ознакою того, що мисливці навмисне націлилися на свою жертву.

Цей маневр вимагає навичок та практики. Оскільки його рот захований під рештою тіла, восьминогу доводиться покладатися на смак і дотик, щоб притиснути свою жертву, що опирається, в правильному положенні. Він випльовує кислоту, щоб допомогти розчинити панцир, і просвердлює отвір за допомогою зубчастого придатка, званого слинним сосочком, перш ніж ввести отруту, що паралізує, що дозволяє йому здолати свою здобич. Отвори, просвердлені в стародавніх раковинах молюсків, показали, що цій поведінці щонайменше 75 мільйонів років.

Наївшись м'яса равликів, мисливець складає порожні раковини в купи.

Дослідники попередньо препарували живі екземпляри кожного молюска, щоб намітити внутрішні органи, розташовані під кожною секцією раковини. Порівнюючи частку отворів, згрупованих над певним органом, з часткою загальної площі, яку займає ця ділянка, вони могли виміряти ймовірність того, що восьминіг націлився на цей орган.

За словами біолога з Університету Уолла Уолла Кірта Онтханка, у тому, що головоногі можуть розгадувати головоломки, загалом немає нічого дивного. Майже вони щодня їх розгадують під час трапези. Але вчені наполягають, що така цікава навичка приходить до восьминіг лише з практикою. Так, мами не вчать дитинчат-восьминогів це робити, їм потрібні сотні зіпсованих раковин молюсків, щоб в результаті вони могли завдавати точних ударів своїм жертвам.

Нагадаємо, раніше вчені зробили несподіване відкриття, порівнявши мозок людини та кальмара .