При погляді на Місяць у вас виникає бажання ближче роздивитись його таємничу поверхню? Тепер ви маєте можливість реалізувати це бажання. Фотограф Ендрю Маккарті створив інтерактивну карту "Гігамун", зібрану з 280 тисяч окремих фотографій, яка дозволяє максимально розглянути поверхню супутника Землі.
Про це пише "Апостроф", з посиланням на Dailymail.
Згідно з інформацією видання, цей видатний проект створено після десятків безуспішних спроб, і тепер користувачі можуть розглянути найвідоміші місячні кратери, такі як Коперник, Тихо, Платон, Ератосфен та Клавій, у всіх деталях.
Читайте також: Астрономів вразила зелена комета, яку не бачили з часів кам'яного віку
"Якість світла досить стабільна по всій поверхні Місяця, що ускладнює зйомку. Але мені посміхнулася удача, і на небі не було перешкод, щоб завершити проект. Я планував це багато років. І пробував десятки разів. На жаль, зазвичай, хороші умови не зберігаються достатньо довго, щоб отримати чітку деталізацію на всій поверхні, тому мої жорсткі диски заповнені незакінченими гігантськими проектами", - розповів Маккарті.
Наголошується, що фотографу навіть вдалося зробити рідкісний знімок Платона — кратера, який рідко можна побачити із Землі через його розташування на крайній півночі Місяця.
"У цьому проекті використовувалися два телескопи, включаючи 12-дюймовий ньютонівський телескоп і 11-дюймовий SCT, без яких чітке зображення не вийшло б. Я в захваті від фінального результату", - зазначив він.
У виданні додають, що Маккарті витратив близько двох годин, перемикаючись між телескопами, щоб зробити фотографії Місяця зі свого заднього двору в Аризоні. Потім він об'єднав зображення в один розміром 1,3 гігапікселі, який він назвав "Гігамун", пропонуючи найчіткіший вигляд Місяця, який він коли-небудь бачив.
"У той час Місяць знаходився у фазі зростання, а це означає, що він знаходиться високо в небі в сутінках і в оптимальному положенні для зйомки, тому нема потреби позбавляти себе сну, щоб отримати хороший кадр", - резюмував Маккарті.
Раніше "Апостроф" писав, що до Землі наближаються 30 тисяч астероїдів, які можуть знищити міста, країни чи цілу планету.
Вас також може зацікавити:
Учені знайшли загублений рукопис Птолемея: чим унікальна знахідка
Посівний календар на травень 2023 року: що і коли робити в саду та на городі
Коли садити картоплю в травні 2023 року: оптимальні дати за місячним календарем