Археологи з Департаменту давніх наук Сапієнці в Італії, де раніше знайшли затонулий храм з двома мармуровими вівтарями часів Стародавнього Риму, досліджували печеру Баттіфратта, розташовану недалеко від Поджо-Нативо в Сабіні, і виявили там глиняну жіночу фігуру, якій близько 7000 років.
Про це пише ресурс Аncient Оrigins.
Передбачається, що глиняна фігурка, зроблена в період неоліту, коли півострів був заселений першими землеробськими громадами, була пов'язана із сільським господарством і, можливо, використовувалася в ритуалах родючості.
Наразі вчені шукають іконографічні підписи, щоб визначити конкретну культуру, яка створила та використала жіночу фігурку.
Археологи кажуть, що риси обличчя ляльки лише схематично "натякаються". У той же час майстер, який виготовив артефакт, виявив "велику обережність" у зображенні зачіски та прикрас на тілі.
Біля входу в печеру знаходиться стародавнє джерело, яке має сезонний характер і, на думку археологів, колись служило точкою тяжіння для давніх громад. Близько 7000 до н.е. печера Баттіфратта була притулком і захистом для перших жителів, які покладалися на полювання, збирання та елементарне сільське господарство для виживання. Хоча конкретні свідчення ритуалів у печері Баттіфратта у давній період обмежені, глиняна лялька переконливо свідчить про те, що вона використовувалася у церемоніальних цілях.
Нагадаємо, що в Середземному морі випадково виявили скарби римського корабля, який затонув 1800 років тому.
Вас може зацікавити:
В Америці виявили скелет одного з перших колоністів: чим унікальна знахідка
Дороги, водогони і зрошувальні системи: топ-10 вражаючих інженерних чудес стародавніх інків. Фото