Після виявлення турецькими вченими батьківщини кіммерійців, італійські експерти вирішили не відставати та оголосили, що знайшли в Помпеях фреску, на якій зображено стародавнього пращура улюбленої італійської піци.
Про це пише Ancient Origins.
Читайте також: Кості мамонтів та грецькі амфори: на дні Каховського водосховища знаходять унікальні артефакти
"Група археологів виявила в Помпеях фреску-натюрморт, що зображує щось схоже на піцу. Зруйноване внаслідок потужного виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери, розкішне римське місто було миттєво поховано під шарами попелу і пемзи, які зберігали його майже 2 тисячі років", - йдеться у матеріалі.
Фреска була виявлена в пекарні, прибудованій до холу великого приватного будинку. Хліб був основним продуктом харчування римського населення Помпеїв, а пекарні були життєво важливими закладами, які забезпечували мешканців міста хлібом та іншою випічкою. Археологічні розкопки у глибоких шарах попелу та пемзи виявили понад 80 пекарень з печами, млиновим обладнанням та складськими приміщеннями. Зазначається, що експерти визнають, що те, що намальовано, насправді не є завершеною піцою, якою світ знає її сьогодні.
"Технічно фреска зображує млинці, бо до складу піци входять помідори та моцарела. Однак, це може бути далекий родич популярної страви. У давнину хліб, ймовірно, їли з гранатами або фініками, або приправляли спеціями та соусом песто. На таці поруч також зображено винний кубок та інші фрукти", - додали експерти.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що в центрі Лондона будівельники натрапили на римську гробницю з унікальною мозаїкою.
Вас також може зацікавити:
У древньому ассирійському місті археологи знайшли скульптуру богині Іштар
У Британії знайшли найстаріший дерев'яний артефакт: за 6 тисяч років на ньому збереглося різьблення