На південному сході Туреччини археологи виявили мозаїку, яку викладали, ймовірно, ще за часів римської епохи.
Про це повідомляє "arkeonews".
Зазначається, що сільську місцевість мікрорайону Узункая в 30 км від районного центру, відому як Кела Ханма (Жіночий замок), почали досліджувати після повідомлення про незаконні розкопки.
Так, археологи під керівництвом директора музею Мардіна Абдулгані Таркана за участю експерта-археолога та історика мистецтва Волкана Баглаїджі, виявили мозаїчну підлогу плитки. Вона належала до Villa Rustica, сільського поселення, обгородженого стінами, що складалося з центральної споруди разом із меншими допоміжними будівлями, розташованими навколо нього.
Читайте також: У Німеччині розкопали будівлю бронзового віку, яка може бути залою прийомів легендарного короля Гінца, фото
На мозаїчній підлозі площею приблизно 100 квадратних метрів були складні малюнки із зображенням риб’ячої луски, трикутників, шестикутників, восьмикутників, арок, дерев, водоплавних птахів, восьминогів, риб, мідій, тюленів і водних рослин.
"Ці мозаїки, прикрашені фігурами тварин і рідкісними морськими істотами, такими як восьминоги та різні види риб, є характерними для цього регіону. Наш пріоритет — зберегти ці історичні реліквії, щоб запобігти подальшому погіршенню", — підкреслив директор Абдулгані Таркан
Надалі мозаїчні артефакти планують акуратно вилучити та виставити у музеї.
Раніше ми писали, що в Іспанії виявили старовинні прикраси з України на десятки мільйонів євро.
- Вас може зацікавити:
У Португалії знайшли мечеть на місці давньоримського святилища – чим унікальна знахідка
В Іраку розкопали скульптуру ассірійського крилатого божества Ламасу: фото унікальної знахідки
В Єгипті знайшли розкішну гробницю першої жінки-фараона: знахідці близько 5 тисяч років