За допомогою космічного телескопа "Хаббл" вдалося детально зняти об'ємну спіральну галактику NGC 4731. Вона знаходиться в сузір'ї Діви, за 43 мільйони світлових років від Землі.

Про це повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).

Читайте також: Парад планет 2024: коли у червні можна буде побачити рідкісне небесне явище

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Це зображення було створено за допомогою шести фільтрів різних кольорів, кожен із яких ілюструє окреме явище. Яскрава сяюча смуга перетинає центр галактики, а спіральні рукави згинаються від кінців і продовжуються поза полем зору. Його оточують яскраві плями світла, де утворюються зірки, а також темні смуги пилу. Газові хмари галактики поширюються від рукавів та смуги, поступаючись місцем темному деякими зірками на передньому плані та маленькими далекими галактиками", - йдеться в повідомленні.

Вчені пояснили, що спіральні галактики з перемичками бувають у формі правильних спіралей та еліпсів. Вони становлять близько 60% всіх галактик.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Видима смугова структура є результатом того, що орбіти зірок і газу в галактиці вишиковуються, утворюючи щільну область, в яку окремі зірки з часом входять і виходять. Це той же процес, який підтримує спіральні рукави галактики, але він дещо таємничіше від смуг: спіральні галактики, ймовірно, формують смуги у своїх центрах, коли вони дозрівають. Це пояснює безліч смуг, які ми бачимо сьогодні", - додали в агенції.

Раніше "Апостроф" публікував казкові кадри Північного сяйва в Україні з різних регіонів.

  • Вас також може зацікавити:

На Землю впав супутник NASA? Нові дані про яскравий спалах у Києві

До Землі наближається ще одна комета: її видно буде неозброєним оком

В Україні помітили дивні знаки в небі: минулого року таке вже бачили в Києві, фото