RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Вчені пояснили, чому люди почали цілуватися - насправді причина огидна

Британські вчені розкрили еволюцію поцілунків і назвали їхню справжню причину - виявляється, цей сучасний вияв кохання в доісторичні часи не мав нічого з ним спільного, адже був звичайним проявом догляду за іншою істотою.

Про це повідомляє Daily Mail.

Команда вчених Університету Уоріка в Англії під керівництвом професора психології Адріано Р. Ламейра дійшла висновку, що поцілунки колись були еволюційним інстинктом - давні люди таким чином доглядали за іншою істотою на кшталт того, як шимпанзе зараз шукають паразитів у хутрі своїх одноплемінників.

"Докази підтверджують, що поцілунки не є похідним сигналом прихильності у людей, колись вони були частиною методу видалення вошей", — сказав Ламейра.

Вчений заявив, що розглядає поцілунки як "вцілілу деволюцію, рудиментарну форму догляду за приматами, яка зберегла свою предкову форму, контекст і функцію".

Згідно з дослідженням поведінки мавп, "поцілунки, ймовірно, є збереженою завершальною стадією ротового контакту під час догляду, коли тварина смокче випнутими губами хутро чи шкіру іншої тварини, щоб зачепитися за сміття чи паразита".

"Такий інстинкт зробив давні поцілунки важливим для гігієнічних цілей процесом, враховуючи високе паразитарне навантаження в ті часи", — сказав Ламейра.

Але коли люди еволюціонували - волоссям на тілі стало менше, як і паразитів - догляд за ними став менш потрібним, і, зрештою, залишилося лише те, що ми знаємо сьогодні як поцілунки.

Ламейра вважає, що люди "стали мавпою, що цілується" приблизно 2-4 мільйони років тому, а найдавніші записи про поцілунки людей зустрічаються в текстах Месопотамії приблизно за 2500 років до нашої ери.

При цьому вчені наголосили, що те, як процес очищення хутра від сміття і вошей став актом сексуального характеру, потребує подальших досліджень, щоб визначити, як поцілунки та секс стали настільки переплетеними.

"Зараз поцілунки стали кристалізованим символом довіри та прихильності. Небагато природних людських сигналів несуть стільки символізму і мають настільки міцні соціальні ознаки", - додав Ламейра.

Нагадаємо, аналіз ДНК Бетховена відкрив сімейну таємницю, якій майже 200 років. Вчені виявили, що хтось з родичів композитора по батьківській лінії міг бути народжений від позашлюбного зв'язку.