Личинки кенійського борошнистого черв’яка можуть перетравлювати всюдисущий пластик. Вчені припускають, що вони можуть стати одним з варіантів для розв'язання проблеми сміття, яке душить нашу планету.
Про це повідомляє Conversation.
Хробак, який є лялечкою темного жука Alphitobius, володіє ферментами, які можуть розщеплювати полістирол — найбільш відомий як ключовий інгредієнт пінополістиролу. Цей забруднювач широко поширений у водних екосистемах і, як відомо, є довговічним.
Вчені вважають що цей хробак може стати більш ефективною та екологічною альтернативою традиційним методам переробки, які є дорогими та можуть парадоксальним чином збільшити забруднення.
"Вивчаючи цих природних "пожирачів пластику", ми сподіваємося створити нові інструменти, які допоможуть швидше й ефективніше позбутися пластикових відходів", — зазначила Фатхія Хаміс, старший науковий співробітник Міжнародного центру фізіології та екології комах, яка зробила це відкриття.
Щоб перевірити ефективність цього органічного ущільнювача сміття, вчені провели місячне дослідження, яке допомогло пролити світло на їхні кишкові бактерії.
Черв'яків годували пластиковим полістиролом, висівками (багатою на поживні речовини їжею) або їх комбінацією.
Дослідники виявили, що хробаки, які харчувалися сумішшю висівок і полістиролу, споживали полістирол ефективніше, ніж ті, які харчувалися лише полістиролом, розщеплюючи 11,7% загального полімеру протягом випробувального періоду.
Вони також виживали з набагато вищим відсотком, що вказує на важливість поживної дієти.
"Було виявлено, що хробаки, які розщеплюють полімер, мають набагато більший рівень певних бактерій. Їхні ферменти дослідники сподіваються виділити та створити мікробні рішення, які будуть боротися з пластиковими відходами у більших масштабах", — написав Хаміс.
Вчені мають намір визначити, чи можна виробляти зазначені ферменти в масштабах, необхідних для переробки відходів. А також хочуть побачити, чи здатність борошнистого хробака подрібнювати полістирол також застосовується до інших полімерів.
Нагадаємо, вчені назвали восьминогів найбільш вірогідними істотами, які захоплять світ, якщо людство зникне. Їхнє відкриття пов’язано з надзвичайним інтелектом і здатністю до адаптації цих морських тварин.