RU  UA  EN

Неділя, 24 листопада
  • НБУ:USD 41.05
  • НБУ:EUR 42.85
НБУ:USD  41.05
Суспільство

Новини

23 листопада

Всі новини

Вчені виявили три нові галактики - "Червоні монстри" відкривають нову еру

Група міжнародних вчених виявила три надмасивні галактики, які отримали назву "Червоні монстри". Вони здатні утворювати власні зірки швидше, ніж звичайна туманність.

Дивовижне відкриття вчених опубліковане в журналі Nature.

Галактики отримали свою назву "Червоні монстри", тому що кожна з них виглядає як палаюча червона пляма, що є результатом надзвичайної кількості пилу. Кожній з цих галактик понад 12,8 мільярдів років і маса їх у 100 мільярдів разів перевищує масу Землі.

Астрономи змогли побачити галактики за допомогою космічного телескопа NASA James Webb і були спантеличені їхніми розмірами, адже вони майже не поступаються Чумацькому Шляху.

Здатність галактик до зореутворення руйнує очікування вчених, оскільки вона ефективніша за інші туманності тієї ж епохи, і перетворює майже 80% свого газу на зірки та значно перевершуючи середні галактики в космічній історії.

Фото: NASA/CSA/ESA

"Багато процесів в еволюції галактик мають тенденцію вводити обмежувальний крок у тому, наскільки ефективно газ може перетворюватися на зірки, але якимось чином ці "Червоні монстри", здається, дуже швидко уникли більшості цих перешкод", — зазначив Стійн Вуйтс, професор Університету Бата і співавтор опублікованого дослідження.

Відкриття сталося в рамках дослідницької програми космічного телескопа James Webb FRESCO, яка використовує унікальні інструменти телескопа для спостережень.

Для виявлення галактик дослідники використовували камеру ближнього інфрачервоного діапазону телескопа. Вони вивчали відстані та характеристики "Червоних монстрів" у складових довжинах хвиль світла. Телескоп також дозволив їм побачити частини галактик, закриті пилом.

Фото: NASA/CSA/ESA

Це відкриття, попри незвичайні особливості галактик, не ставить під сумнів прийняту модель Всесвіту, але викликає питання щодо існуючих теорій про галактики.

"Ці результати показують, що галактики в ранньому Всесвіті могли утворювати зірки з несподіваною ефективністю. Оскільки ми вивчатимемо ці галактики глибше, вони запропонують нове уявлення про умови, які сформували найдавніші епохи Всесвіту, – додав доктор Менгюань Сяо, провідний автор дослідження. - "Червоні монстри" — це лише початок нової ери в нашому дослідженні раннього Всесвіту".

Нагадаємо, раніше вчені NASA показали приголомшливі знімки марсіанського неба та ландшафту, які дозволяють поглянути на те, як Марс виглядає у різний час доби.