Вчені зібрали дані про астероїд 2024 PT5, який назвали тимчасовим "другим Місяцем" і який два місяці обертався навколо Землі, і виявили, що це може бути шматок нашого Місяця, що відколовся під час одного зі зіткнень.
Про це пише Space.com.
Провідною теорією формування Місяця є "гіпотеза гігантського зіткнення", яка стверджує, що Місяць насправді є величезним шматком Землі, що обертається навколо нашої планети.
Відповідно до цієї теорії, наша планета зіткнулася з планетою розміром з Марс приблизно чотири мільярди років тому, і це спровокувало вибух матеріалу із Землі, який вилетів у космос і зрештою конденсувався, утворивши Місяць.
Якщо гіпотеза гігантського зіткнення та аналіз походження астероїда 2024 PT5 правильні, це означатиме, що наш справжній Місяць є батьком цього міні-Місяця, а Земля — його праматір'ю. Дотримуючись цієї гіпотези, можна сказати, що "другий Місяць" Землі відвідав своїх космічних батьків на День подяки.
25 листопада другий Місяць почав свою подорож від Землі - його витягне в космос гравітаційна сила Сонця.
"Є кілька доказів того, що цей астероїд може мати місячне походження. Поточні дослідження свідчать про його швидке обертання з періодом обертання менше однієї години, що можна очікувати, якщо 2024 PT5 є великою брилою з поверхні Місяця або фрагментом більшого об’єкта", — сказав Карлос де ла Фуенте Маркос, провідний автор дослідження та професор Мадридського університету Комплутенсе.
Він і його брат Рауль де ла Фуенте Маркос з Університету Комплутенсе вивчали поведінку "міні-Місяця" за допомогою телескопів на Канарських островах Іспанії, де зібрали сотні фото і даних астероїда.
Вони проаналізували його спектри, або діапазон довжин електромагнітних хвиль, які він випромінює. Ці дані показали, що хімічний склад астероїда збігається з місячним матеріалом, раніше привезеним на Землю.
Астероїд 2024 PT5 вперше був помічений у серпні, а у вересні потрапив у земну гравітацію. Він вийшов із поясу астероїдів Арджуни, групи астероїдів, які обертаються навколо Сонця на середній відстані приблизно 93 мільйони миль і слідують траєкторією, подібною до орбіти Землі.
Космічний камінь рухався навколо Землі у формі підкови близько двох місяців, що дало астрономам достатньо часу для вивчення цього "міні-Місяця".
Своєю чергою в NASA підкреслили, що цей астероїд ніколи повністю не входив в орбіту Але цей "цікавий об'єкт", заслуговує на вивчення.
Астероїд 2024 PT5 знову наблизиться до Землі в січні і пройде на відстані 1,7 мільйона кілометрів від Землі, перш ніж відправитися далі вглиб Сонячної системи, обертаючись навколо Сонця, і не повернеться до нашої планети до 2055 року.
Як повідомляв "Апостроф", вчені виявили три надмасивні галактики, які отримали назву "Червоні монстри". Вони здатні утворювати власні зірки швидше, ніж звичайна туманність.