Під час розкопок в іракській пустелі дослідники виявили понад 850 артефактів кам’яного віку, яким від 1 до 1,5 мільйона років. Неймовірна знахідка проливає нове світло на еволюцію людини на Аравійському півострові - люди почали освоювати цю територію значно раніше, ніж вважалося до цього часу.
Про це пише видання Interesting Engineering.
Міжнародна група дослідників під керівництвом Елли Егбертс, Джаафара Джотері та Андреаса Наймарка розпочала розкопки в іракській пустелі в листопаді 2024 року, щоб дослідити археологічний потенціал цього району.
Вчені зосередилися на території, де колись у плейстоцені (розпочався орієнтовно 2,5 млн років тому і закінчився 11,7 тис. років тому) було велике озеро. Під час розкопок вони знайшли сім палеолітичних стоянок, які зберігали 850 скарбів віком понад мільйон років тому - від дуже старих ручних сокир з раннього або старого палеоліту до відщеплень леваллуа з середнього палеоліту.
Ручна сокира
«Одну ділянку було обрано для систематичного дослідження, щоб визначити просторовий розподіл палеолітичних матеріалів і виконати попередній технологічний і типологічний аналіз», — сказала Елла Егбертс.
Значення знахідок величезне: це докази раннього землекористування людиною. Дослідники підозрюють, а вони провели лише пілотний проєкт, що інші місця також безсумнівно принесуть подібну нагороду.
Вчені планують розширити свої дослідження та продовжити розкопки цього неймовірно далекого минулого іракської пустелі.
Як повідомляв "Апостроф", у Канаді знайшли село, якому 11 тисяч років - знахідка переписує історію Північної Америки.