У ніч на вівторок, 12 червня, в Сінгапурі відбулася історична подія - вперше після тривалої конфронтації відносин зустрілися лідери США і КНДР. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп і північнокорейський лідер Кім Чен Ин спершу провели особисту зустріч, яка тривала 41 хвилину, а потім вже спілкувалися в розширеному форматі.
До переговорів в розширеному форматі приєднались держсекретар США Майк Помпео, який раніше вже літав в КНДР на зустріч з Кім Чен Ином, а також радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон і ряд високопоставлених чиновників Північної Кореї.
Після зустрічі Кім Чен Ин заявив про готовність співпрацювати з Трампом, при цьому сторони відзначили складність ситуації, до якої привело тривале загострення відносин між КНДР і Заходом. Варто зазначити, що США і КНДР досі знаходяться в стані війни. За підсумками саміту Трамп і Кім Чен Ин підписали договір, яким США дають Північній Кореї гарантії безпеки, а КНДР зобов'язується працювати над знищенням своєї ядерної зброї.
Не обійшлося і без непередбачених ситуацій - у радника президента США з економічних питань Лоуренса Кудлоу стався серцевий напад.
Спілкування між лідерами США і КНДР продовжилося за ланчем, на якому подавали креветки, смажений рис зі свининою і морозиво. Примітно, що в перші дні саміту Кім Чен Ин не вживав місцеві продукти, оскільки привіз їжу з Кореї, побоюючись бути отруєним.
"Це фантастичний день. Ми досягли великого прогресу", - сказав Трамп після прогулянки.
Нагадаємо, головною темою саміту в Сінгапурі стала ядерна програма КНДР. США наполягають на необхідності згортання розробки ядерної бомби в Північній Кореї в обмін на економічну допомогу і скасування жорстких санкцій проти цієї країни. При цьому Кім Чен Ин робив неоднозначні заяви, то погоджуючись відмовитися від ядерної бомби, то даючи зрозуміти, що ця потужна зброя у Північної Кореї залишається.
В останні місяці ситуація на Корейському півострові трохи заспокоїлася. У демілітаризованій зоні Кім Чен Ин вперше зустрічався з лідером Південної Кореї. У КНДР навіть демонтували полігон для ядерних випробувань, який за деякими даними був зруйнований під час одного з останніх пусків.
Нагадаємо, про ситуацію навколо корейського півострова в своєму матеріалі писала американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor - Америка змінює стратегію в битві з Росією, важлива роль відведена Україні - приватна розвідка США.