Прискорене прокладання трубопроводу "Північний потік-2", яким Росія збирається поставляти газ в Європу в обхід України, відбувається в районі острова Бронхольм в водах Данії, де поховані хімічні отруйні речовини часів Другої світової війни. Такі дії будівельників загрожують забрудненням Балтійського моря.
Про це повідомили на сайті Служби зовнішньої розвідки України.
За даними українських розвідників, за останні півстоліття морські течії зрушили багато контейнерів з бойовими отруйними речовинами і розкидали їх на значній площі навколо острова, де в даний час швидкими темпами ведуться підводні роботи з прокладки труби. Протягом останніх 35 років такі контейнери і боєприпаси періодично випадково виявляють на сході і півдні о. Бронхольм.
У СЗР України нагадали, що для мінімізації екологічних ризиків Данія, як умову надання дозволу на прокладку трубопроводу в своїх водах, висувала обов'язкове використання судів з динамічним позиціонуванням (DP). Такі судна були в розпорядженні підрядника РФ в проекті - компанії Allseas, яка під загрозою санкцій в 2019 році відмовилася від робіт. Єдиний російський трубоукладач "Академік Черський" за технічним станом не може їх виконувати.
"РФ доклала значних зусиль і добилася отримання змін до датського дозволу, які дають "зелене світло" використанню якірного позиціонування. Тепер в водах Данії працює трубоукладач "Фортуна", що використовує 12 (!) якорів для свого позиціонування. І кожен з них ризикує зачепити небезпечний об'єкт на дні", - попереджають фахівці зовнішньої розвідки.
Як сказано в повідомленні, росіяни усвідомлюють рівень небезпеки. Про це свідчить те, що на задіяні в роботах судна в терміновому порядку доставили ампули з атропіном, який використовується як антидот при отруєнні бойовими отруйними речовинами.
"Не дивлячись на небезпеку життю та здоров'ю екіпажів і екосистемі Балтійського моря в цілому, Росія продовжує прискорювати роботи з прокладання труби, приховуючи від громадськості будь-яку інформацію", - підкреслили в СЗР.
Як повідомляв "Апостроф", російські будівельники газопроводу "Північний потік 2" ударними темпами відновили роботи, щоб, за радянською традицією, завершити їх до святкової дати - 12 червня, коли відзначається День Росії.