RU  UA  EN

Неділя, 28 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Світ

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

28 квітня

27 квітня

Всі новини

Археологи знайшли унікальні артефакти у стародавній церкві на дні озера: фото

На підводних археологічних розкопках у Туреччині на дні озера, у якому знаходиться затоплена базиліка, знайшли підвіску з іменем і фігурою Святого Миколая.

Про це повідомили в Arkeonews.

Археологи розпочали ще 8 років тому свої дослідження в базиліці розташованій за 20 метрів від берега озера на глибині 1,5-2 метри в районі Ізнік міста Бурса, на заході Туреччини.

Читайте також: У Туреччині виявили розкішні стародавні мозаїки: фото унікальних знахідок

Історично склалося так, що Ізнік відігравав значну роль як культурний центр у візантійську та ранньохристиянську епохи. Це стародавнє коріння виявили в 2014 році, коли 1600-річну базиліку знайшли під водою біля берегів озера Ізнік.

Фото: Professor Mustafa Sahin

У 740 році нашої ери землетрус зруйнував базиліку, і вона згодом затонула під поверхнею озера, залишивши руїни під водою. В озері Ізнік тривають підводні розкопки під керівництвом професора Мустафи Шахіна, професора факультету мистецтв і наук кафедри археології університету Бурса Улудаг (BUU).

Під час занурень, які тривали з початку серпня, дослідницька група знайшла велику кількість знахідок, зокрема, підвіску з іменем і фігурою Святого Миколая. Знахідка кулона, який, як вважають, належить паломнику, вважається ознакою того, що базиліка на той час була церквою для паломників.

Фото: Arkeonews

"Ми знаємо його більше як Святий Миколай. Мощі святого зараз не знаходяться в Демрі, але в Демре знаходиться його церква. Знахідка дуже важлива, оскільки свідчить про те, що сюди прибула паломницька група або принаймні паломник. Ймовірно, паломник прибув до Демре після завершення свого паломництва до Єрусалиму і купив цю підвіску. Потім він відвідав базиліку, де ми проводили розкопки. Якщо він випадково не впустив її, то спеціально залишив підвіску в церкві. Це важливо, тому що це показує нам, що церква, яку ми розкопали, спочатку була церквою паломників", - пояснив Мустафа Шахін.

Шахін розповів, що кулон із написом "Hagios" з одного боку та "Nikolaos" з іншого боку та фігурою Святого Миколая посередині був доставлений до музею Ізніка.

Фото: Anadolu Agency (AA)

Стародавнє місто Нікая (Ізнік) добре відоме в християнських колах як місце раннього та важливого висловлювання віри: Нікейської доктрини.

Під час розкопок команда дізналася багато нового про ранню християнську церкву. Вони не тільки датували базиліку кінцем четвертого або початком п'ятого століття нашої ери, але вони також виявили, що вона, швидше за все, була побудована на більш ранній споруді.

У попередні роки дослідники також виявили кілька могил, а також скелети кількох маленьких дітей і дорослого. Через тісний зв’язок церкви зі святим Неофітом поховання на цьому місці були звичайними в той час. Цей святий прийняв мученицьку смерть у Нікеї, коли за наказом правителя відмовився принести жертву язичницьким богам. Вважається, що базиліка, яка була побудована за стінами міста, розташована на місці могили святого Неофіта, і віруючі часто бажали бути похованим поруч зі святим.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Перу знайшли стародавній дитячий некрополь - усіх дітей було вирізане серце.