У Туреччині біля руїн середньовічного мегаполісу Ані арехологи знайшли золоті сережки у формі рисі з вигравіруваними мотивами зірки, краплі та півмісяця. Зараз вони зберігаються в Музеї археології та етнографії Карса.
Про це повідомили в Arkeonews.
Безцінні артефакти вразили археологів вишуканими гравюрами. Їх виявили в унікальному місці: на перетині кордонів різних країн і на історичному маршруті Шовкового шляху.
Читайте також: В Ізраїлі розшифрували напис про біблійних царів: деталі експедиції
У руїнах Ані та навколо них є багато історичних нерухомих об’єктів культурної спадщини, таких як археологічні пам’ятки Кешевенк і Магазберк.
Явуз Четін, директор Музею археології та етнографії Карса, розповів, що люди отримували користь від тварин протягом всієї історії та приписували їм фізичне або характерне значення.
"Рись із сімейства котячих – одна з таких тварин. Люди були під впливом лютості та сили цієї тварини та використовували її в мистецьких елементах. Існування рисі також відомо в нашому Карському регіоні. Кілька сережок у формі рисі в нашому музеї були знайдені в селі Субатан, приблизно за 16 кілометрів на північ від Ані, і привезені до нас у 1994 році", - додав Четін.
Сережки у формі рисі демонструють велику художню елегантність. Вони стануть особливим експонатом виставки у 2023 році.
Стародавній мегаполіс Ані був заснований понад 1600 років тому й розташовувався на кількох торгових шляхах, а потім поступово зростав і перетворитися на місто-мур із понад 100 000 жителів до 11 століття. Ані зазнав різкого занепаду до 1300-х років, і був повністю покинутий до 1700-х років.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що археологи знайшли в Британії стародавнє намисто та інші цінні артефакти.