Вранці 9 березня правляча коаліція Грузії заявила про "відкликання" законопроєкту про так званих "іноагентів", ухваленого в першому читанні. Однак, така процедура не може втілена через правила парламенту.
Про це розповіли грузинські юристи, експерти й фахівці з конституційного права, передає ЄП.
Після двох діб масових протестів і розгону демонстрантів під парламентом Грузії влада заявила, що відкликала законопроєкт про "іноагентів". Це схвалив Євросоюз та міжнародні партнери, проте є одне "але" - їхня заява суперечить правилам парламенту.
Читайте також: У Тбілісі мітингувальники взяли в облогу парламент: влада стягнула спецназ
За словами конституціоналіста Вахушті Менабде, якщо закон ухвалили в першому читанні, то відкликанню він не підлягає. Разом з цим варто зауважити, що влада зареєструвала два проєкти, тоді як відкликати пообіцяла один - той, з яким не можна це зробити.
Тим часом інший проєкт закону передбачає жорсткіше покарання для "іноагентів", і його таки можна відкликати, якщо ініціатори звернуться з відповідним проханням до парламенту.
Цю думку розділяє юристка Ліна Гвініанідзе: "Немає процедури відкликання проєкту, що пройшов перше читання. Такий законопроєкт має бути винесений на голосування і відхилений", а також неурядовий експерт Сергі Капанадзе: "Вони відступили лише на словах. Неможливо відкликати проєкт, ухвалений у першому читанні".
Читайте також матеріал "Апострофа": Кремлівські провокації та "український слід": чим закінчиться грузинський "Євромайдан"