Україна звернулася до Польщі з можливістю розглянути варіант, при якому партнери використовуватимуть системи ППО для того, щоб збивати біля своїх кордонів запущені російські ракети – речник МЗС Польщі вважає, що питання потребує розгляду.
Про це для RMF24 розповів речник МЗС Польщі Павло Вронський.
Читайте також: Інтрига для Путіна: чи відправить Польща свої війська в Україну
Зауважується, що Україна звернулася з проханням збивати зі своєї території ракети, випущені Росією. На це речник Міністерства закордонних справ Польщі Павло Вронський зауважив: "Це питання для обговорення, воно передбачає багато умов".
Він визнав, що це питання підлягає обговоренню, адже воно пов’язане з низкою умов. Одна з них – це технічна складова, що стосується дальності дії цих ракет. Роль відіграють також юридичні питання – що буде, якщо уламки збитої ракети знищать чиєсь майно або призведуть до загибелі цивільних.
За його словами, можливість використання ППО для збиття російських ракет мають оцінити експерти з міжнародного права та технічні фахівці, адже варто також узгодити умови застосування ППО в небі над Україною.
RMF24 також згадує, як президент України Володимир Зеленський вже порушував це питання, ініціюючи обговорення:
"Росіяни використовують 300 літаків над Україною. Нам, щоб захистити наше небо, потрібно щонайменше 120-130. Зараз ви не можете нам цього забезпечити, так? Гаразд. (...) Щодо літаків, які у вас є на територіях сусідніх країн НАТО: підніміть їх, (...) нехай вони збивають цілі і захищають цивільне населення".
Після чого у вівторок цю тему продовжив голова української дипломатії Дмитро Кулеба – заявив, що Україна просить партнерів розглянути можливість збивати ракети, випущені Росією на українську територію, зі своєї території.
"Немає жодного правового, безпекового чи морального аргументу, який би заважав нашим партнерам збивати російські ракети в Україні зі своєї території. Ті, хто стверджує, що такі дії були б ескалацією, маніпулюють", - сказав він.
Він зауважив, що Україна просить розглянути варіанти, "... при яких російські ракети - не російські літаки з пілотами на борту, а шматки заліза, які несуть смерть з Російської Федерації в Україну - перехоплювалися б з території країн наших партнерів".
Нагадаємо, раніше ми також розповідали, яку допомогу Британія передасть ЗСУ в травні.
- Вас також може зацікавити:
Patriot вирішують відразу дві проблеми: як ЗСУ зможуть захиститися від російських ФАБів
Перемир'я поки що неможливе: головні тези розмови Зеленського з журналістами про війну і не тільки
Тиран не має перемогти: у Пентагоні зробили важливу заяву щодо війни в Україні