У США тривають масові протести, що спалахнули після вбивства копами афроамериканця Джорджа Флойда. У деяких містах поліцейські почали переходити на бік протестуючих.
Про це повідомляють місцеві жителі в соцмережах, публікуючи фото і відео.
У Камдені (Нью-Джерсі), Фергюсоні (Міссурі) і Флінті (Мічиган) правоохоронці підтримали учасників акцій протесту.
Шеф поліції міста Камден приєднався до мирних протестів
У Фергюсоні поліцейські встали на коліна перед мітингувальниками і простояли так дев'ять хвилин: саме стільки часу поліцейський Дерек Чавен утримував своє коліно на шиї афроамериканця Джорджа Флойда, який після цього помер. Схожі акції відбулася і в інших містах.
Police in DC take a knee in solidarity with protesters. For once it is not disrespectful # protests2020 (via @darrenmhaynes ) pic.twitter.com/oyYT2wbALP
- Reese Waters (@reesewaters) June 1, 2020
На коліна опустилися і поліцейські у Флориді, Каліфорнії, Вашингтоні та Нью-Йорку.
Поліція Майамі, Флорида
У Флінті поліція пройшла в одній шерензі з протестувальниками під час маршу, закликаючи своїх колег брати з них приклад. За словами шерифа міста, далеко не всі поліцейські такі ж, як Дерек Чавен.
Учасники протестів відреагували на таку поведінку поліцейських з радістю: на кадрах з Портланда (Орегон) видно, як демонстранти тиснуть руки поліцейським.
У столиці країни - Вашингтоні - поліцейські, до яких підійшли демонстранти, встали на коліна, щоб показати з ними "знак єдності".
Вашингтон
Як зазначає на своїй сторінці в Facebook українець Женя Лін, який проживає в Нью-Йорку, протести проти поліцейського свавілля в США не можна охарактеризувати однозначно, оскільки там є різні течії.
"Мирні протестувальники (1) виступають проти поліцейського свавілля. Радикальне крило (2) виступають за це ж, але вважають, що треба використовувати насильство."Антифа" (3) просто за загальне насильство, але їх цілі не мають нічого спільного з протестуючими. Білі супремасисти (5) теж за насильство, але й у них свої абсолютно протилежні цілі. Мародери (3) за насильство і анархію, тому що це дозволить їм грабувати і мародестувати. У них немає ідеології", - зазначив він.
За словами Ліна, у анархістів (4) і білих супремасистів (5) однакові методи (хаос, насильство), але вони дотримуються різних кінцевих цілей і ідеологій: анархія, марксизм у одних; білий супремасизм у інших... Мародерам (3) взагалі все одно - їм просто треба грабувати. Членам "Антифи" грабежі на руку. Білим супремасистам теж грабежі і заворушення на руку, тому що це дискредитує рух з цивільних прав.
"У вас вже закрутилася голова? Саме тому я ще раз повторюю: будь-хто намагається весь цей бедлам і хаос показати як щось однорідне - бреше вам. Більш того, ті хто переконує, що саме якась одна окрема група займається грабунком і свавіллям - як мінімум не віддає собі звіту, що ці слова - банальний расизм", - підсумував він.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп пішов на жорсткі заходи через протести - у Вашингтоні розгорнуто військові підрозділи.