Німеччина готова підтримувати Україну у боротьбі із російськими загарбниками, але зброю буде надавати вибірково, уникаючи надання далекобійної зброї, аби російсько-українська війна не переросла у "якусь іншу".
Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час "Діалогу з громадянами", який 25 серпня відбувся у Магдебурзі.
Він підкреслив, що діятиме так, аби не допустити подальшої ескалації конфлікту та не допустити масштабування війни.
"Метою залишається, щоб Путін не виграв війну, щоб було збережено суверенітет і територіальну цілісність України. Президент США сформулював це досить чітко: він сказав, що не буде постачати зброю, за допомогою якою можна обстріляти територію Росії. Я вважаю це принципом, якого ми всі відповідно дотримуємося. І тому ми дивимося, що роблять інші", - наголосив Шольц.
За його словами, повномасштабне вторгнення Росії є порушенням усіх принципів, які Європа та світ погодили останніми десятиліттями. Зокрема, якщо кожна країна почне згадувати, які землі належали їй сотні років тому, війни можуть затягнутися на віки.
"Ідеться про те, що не можна міняти кордони за допомогою сили, і ми не почнемо гортати підручники історії, аби з’ясовувати, де проходили кордони 200-300-500 років тому та говорити: це колись належало мені, і я хочу це назад", - заявив Шольц.
Саме тому на його думку, підтримка України є надзвичайно важливою і він вирішив відійти від багаторічної політики федерального уряду не постачати зброю в кризові регіони. З початку війни влада вивчає, що може надати із власних запасів, і що може зробити промисловість. Але при цьому Німеччина "ніколи не буде робити односторонніх кроків, завжди орієнтуючись на те, що роблять союзники" і діятиме "виважено та обережно".
Так, Україні були передані системи протитанкового захисту, ППО, боєприпаси тощо. Крім цього, будуть поставлені інші сучасні системи, такі як Panzerhaubitze 2000, реактивні системи залпового вогню, зенітні танки Gepard, радари, системи IRIS-T.
Коментуючи пропозиції деяких держав заборонити видачу росіянам туристичних віз, канцлер повторив свою позицію – він не підтримує цього, адже "це є війна Путіна", а щодо усіх росіяни, мовляв, "не треба робити такого узагальнення".
Раніше ми писали, що повільний темп постачання озброєння Німеччиною на потреби Збройних Сил України спричинений недостатньою кількістю власного оснащення бундесвера, а також складними стосунками з країнами Східної Європи та Балтії.