RU  UA  EN

Четвер, 9 січня
  • НБУ:USD 42.15
  • НБУ:EUR 43.55
НБУ:USD  42.15
Світ

Новини

8 січня

7 січня

6 січня

4 січня

3 січня

Всі новини

З'явилися нові докази ядерного вибуху в Росії

В хмарі, яка утворилася після вибуху під Северодвінськом (Росія), були виявлені радіоактивні ізотопи, які могли з'явитися тільки з ядерного реактора.

Про це з посиланням на дані Росгідрометцентру повідомляє "Медуза".

За даними служби, в хмарі були присутні короткоживучі (тобто такі що швидко розпадаються) радіоактивні ізотопи стронцій-91, барій-139 і 140, а також лантан-140.

Відзначається, що виходячи з цих даних, можна зробити висновки про те, що аварії передувала ланцюгова реакція поділу, а значить в ній майже напевно брав участь ядерний реактор. Дані Росгідромету вписуються в версію вибуху ракети з ядерним двигуном типу "Буревісник", про яку повідомлялося раніше.

Також швидше за все корпус реактора не був зруйнований, його покинули тільки радіоактивні інертні гази - продукти ланцюгової реакції. Термін напіврозпаду цих ізотопів становить секунди; вони розпадаються на ізотопи, які і виявив Росгідромет. Але і самі ці ізотопи швидко розпадаються, через години (максимум - дні) більша їх частина перетворюється в нерадіоактивні речовини.

Крім того, повідомляється, що за даними Росгідромету складно зробити висновок про те, що саме сталося з реактором і через що загинули люди. Однак можна припустити, що (якщо вірні дані Росгідромету) викид не був небезпечний для тих, хто перебував за межами полігону.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", радіаційний фон в Україні не змінився після вибуху на російському ракетному полігоні поблизу населеного пункту Ньонокса Архангельської області Росії.