На південному сході Туреччини в Кахраманмараші, який у Стародавньому Римі називався Германіка Кесарія,, археологи виявили мозаїку із зображенням застілля під відкритим небом.
Про це пише The History Blog.
Так, на мозаїці зображено три жінки, які танцюють і грають на кроталах - давньогрецьких кастаньєтах. Також поруч із ними грає на флейті музикант, обіймаються дві пари, двоє чоловіків перед столом із тарілками та посудинами з напоями, хлопчик підіймається на смоковницю. Все це свято прикрашене безліччю квітів та дерев.
Науковці зазначають, що ця мозаїка - продовження сцени полювання, а бенкет, можливо, влаштували перед полюванням. Панель зі сценами полювання також виявили нещодавно – під час розкопок Німеччини у 2015 році.
Мозаїку знайшли у руїнах вілли 6 століття. Місто було столицею новохетської держави Гургум в 10 столітті, римляни перейменували його на Германіка Кесарія, на честь Германіка Юлія Цезаря.
Місто процвітало у пізній античності. Пізніше воно сильно постраждало під час арабо-візантійських воєн 7 століття, тоді місцезнаходження стародавньої Германіки було втрачено до 2007 року. На місці стародавнього міста знайшли безліч високоякісних мозаїк римської епохи на підлогах стародавніх вілл елітних з використанням кольорового скла і мармуру. За весь час було виявлено близько 100 подібних вілл періоду між 4 та 6 століттями нашої ери.
Науковці планують відкрити надалі в районах вілл археологічний парк із прокладеними доріжками, щоб на стародавніх підлогах не було скрегота цвяхів.
Нагадаємо, у Туреччині відкрили унікальний готель-музей, під яким можна розглянути античні руїни.
Раніше ми писали, що в мережі з'явилися нові відео 3D-реконструкції Стародавнього Риму - глядачі зможуть поринути в епоху Римської республіки та Римської імперії.