Лайм

​Український письменник-фантаст похизувався своїми точними передбаченнями і дав прогноз по рідкісноземельних металах

Фото: pixabay.com

Сучасний український письменник-фантаст Радій Радутний похвалився своїми прогнозами та передбаченнями щодо рідкісноземельних металів.

Своїми спостереженнями письменник поділився на сторінці в Facebook.

Радутний нагадав, що рік чи півтора назад писав, що РЕБ скоро стане малоефективним. Так, мовляв, і сталося. Тоді в 2012 році він написав статтю про боротьбу з можливою бронетехнікою на вулицях - також збулося.

А в 2007 - роман про гібридну російську агресію, замасковану під гуманітарну операцію - так звані "білі конвої".

"Через півсотні років більшість рідкісноземельних елементів, над якими РАПТОМ! почала труситися добряча половина ФБ, коштуватимуть трохи більше, ніж нічого. Прогрес невпинний, і сучасні технічні рішення застарівають буквально на очах. Сто років тому передбачався тотальний дефіцит срібла (бо фотографія); зараз похід до туалету супроводжується десятком селфі на пам'ять, і де там срібло? Півсотні років тому планувалася германієва катастрофа, бо з германію робилися транзистори, але хто вклався у германій, той прогорів, бо почався кремній. На Місяці і деяких астероїдах цих матеріалів повно, а концентрація дуже висока. Вже є проєкти видобутку там цих та інших матеріалів. Запущено щонайменше один дослідний апарат для підтвердження технічної можливості", - розповів письменник.

А також наголосив, що немає жодного сенсу "труситися над покладами цих руд в Україні".

"Краще продавати їх зараз, тим більше якщо за них пропонують таку високу ціну - безпеку. А, і ще одне. Вони не рідкоземельні. Рідке - це те, що у нас випадково опинилося в президентському кріслі, а метали рідкісноземельні. Продавайте", - підсумував Радутний.

Як відомо, днями президент Сполучених Штатів Дональд Трамп висловив зацікавленість у рідкісноземельних металах України, заявивши, що перебуває у пошуках способу їхнього обміну на військову допомогу США.

Слід додати, що з початку повномасштабного вторгнення Росія окупувала в Україні два з чотирьох родовищ літію. Загалом у країні виявлено близько 820 км² покладів літію, які можуть містити до 500 000 тонн затребуваного металу.

Також на тлі слів президента США Дональда Трампа про зацікавленість у рідкісноземельних металах України в соцмережах вибухнув інтерес - українці активно коментували ці слова президента США, послуговуючись подеколи помилковою конструкцією.

Новини партнерів

Читайте також