У новому розслідуванні газета The Guardian заявила, що королева Єлизавета II втручалася в роботу британського уряду, щоб примножити багатство і приховати свої статки від громадськості.
Журналісти видання вивчили документи Національного архіву і виявили, що в 70-і роки королівський адвокат натиснув на міністрів і домігся, щоб інвестиційна діяльність в інтересах Єлизавети II не підлягала розголосу.
"Деякі законопроекти, які королева розглянула перед прийняттям у парламенті, стосуються багатства або оподаткування, - пише The Guardian. - Віндзори піклуються про свої фінанси. Одна з найбагатших сімей у Великобританії звільнена від податку на спадщину. Підтвердженої цифри багатства родини не існує, але за оцінками воно становить сотні мільйонів фунтів стерлінгів".
Газета стверджує, що з початку правління королева Єлизавета II перевірила понад 1000 законопроектів, перш ніж їх схвалили у парламенті. The Guardian виявила докази лобіювання змін як мінімум чотирьох законопроектів.
Єлизавету II коронували у 1953 році
"Ці законопроекти зачіпали особисту власність королеви, таку як її приватні маєтки в Балморалі і Сандрінгемі, і потенційно все, що могло вплинути на неї особисто, - йдеться в статті. - Непрозора процедура узгодження застосовувалася набагато ширше, ніж вважалося раніше. Міністри уряду в приватному порядку повідомляють королеву про положення законопроектів парламенту і просять її згоди на їх обговорення".
Букінгемський палац спростував звинувачення The Guardian і заявив, що згода королеви - парламентський процес, в якому роль суверена носить виключно формальний характер. "Згода завжди надається монархом за запитом уряду. Будь-яке твердження про те, що суверен заблокував законодавство, просто невірне", - сказав представник Єлизавети II.
- Податкові пільги та субсидії допомагають родичам королеви вести безбідне життя. Читайте на theLime, що відомо про статки Єлизавети II, її дітей та онуків.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.