Лайм

Групу Go_A розкритикували за використання в кліпі для "Євробачення" червонокнижного птаха

В офіційному відео "Шум" зняли хижого курганника

9 березня Go_A представили оновлену пісню "Шум" для участі в "Євробаченні-2021", але зустріли несподівану критику зоозахисників. У кліпі на руці вокалістки Катерини Павленко сидить рідкісний хижий птах, і його використання у зйомках назвали експлуатацією тварин.

Кадр з кліпу Go_A "Шум" Фото: YouTube

Першою на проблему звернули увагу в громадській організації UAnimals. На їхній сторінці в Facebook розгорілася бурхлива дискусія про те, чи можна використовувати в кліпах рідкісних диких тварин.

"Одразу кілька незалежних орнітологів підтвердили UAnimals, що в кліпі зняли не звичайну пташку, а представника виду "Канюк степовий", який в Україні є під загрозою зникнення. У середині минулого століття чисельність цього виду на нашій території настільки зменшилася, що його навіть вважали зниклим. Зараз канюк степовий потроху відроджується, і його чисельність в Україні становить близько 200 пар. Це надзвичайно хиткий баланс, тому цих птахів слід берегти, а не експлуатувати заради розваг, - йдеться в публікації. - Канюк степовий внесений до Червоної Книги України, тому саме лише володіння цим птахом має підтверджуватися спеціальними документами".

Зоозахисники підкреслили, що згідно із законом канюків степових можна використовувати у виняткових ситуаціях - в наукових і селекційних цілях, а також для відновлення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади. Також орнітологи помітили, що канюк на відео має на лапах шкіряні ремінці, що характерно для птахів, які давно живуть у неволі.

"Експлуатація тварин є жорстокістю і пережитком минулого, і нам соромно, що саме в цьому контексті нашу країну будуть бачити у світі", - пишуть вони.

Хоча в коментарях у кліпу Go_A знайшлося багато захисників, які не побачили в зйомках птаха проблеми, зоозахисники непохитні.

"Справа не в одній пташці, а в тому, що так підтримується попит і бізнес на диких рідкісних тваринах. Адже потрібно ловити природників, освіжати кров, гнати контрабанду, виснажувати природну популяцію, популяризувати "вихованців". В результаті в природі їх все менше" , - пояснила зоолог Марина Шквиря.

"Найбільша шкода таких кліпів в тому, що вони легалізують експлуатацію червонокнижних тварин, ще й демонструють це на мільйонну аудиторію. Дуже шкода, що виконавці абсолютно не відчувають відповідальності за свій меседж", - пишуть в коментарях активісти.

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Читайте також