Люди з COVID-19 часто передають вірус своїм котам і собакам. Такого висновку дійшли вчені з Утрехтського університету (Нідерланди), протестувавши 310 домашніх тварин із 196 домогосподарств, пише BBC.
ПЛР 4,2% котів і собак виявився позитивним, а у 17,4% виявили антитіла до коронавірусу.
"Якщо у вас ковід, вам слід уникати контактів із котом і собакою, як і з іншими людьми, - сказав автор дослідження Ельс Броенс. - Основна проблема полягає не в здоров'ї тварин, а в потенційному ризику того, що вони стануть резервуаром для вірусу і повторно занесуть його в людську популяцію".
Вчені підкреслили, що поки вірус масово поширюється між людьми, їм важко знайти докази передачі COVID-19 від домашніх тварин до власників. При цьому повністю виключати такий ризик не слід.
"Сьогодні пандемія все ще викликана передачею інфекції від людини до людини. Здається малоймовірним, що домашні тварини відіграють у ній якусь роль", - сказав Броенс.
У більшості котів і собак коронавірус протікає безсимптомно або з легкими симптомами: втратою апетиту і утрудненим диханням.
Окреме дослідження вчених з Гвелфського університету показало, що коти, які сплять зі своїми господарям, особливо схильні до ризику зараження COVID-19. Вони перевірили на антитіла 102 вихованців, власники яких перехворіли, і виявили, що близько 67% котів і 43% собак також перенесли інфекцію. Для порівняння, у притулках з ковідом зіштовхнулися тільки 9% тварин. Вчені вважають, що коти більш вразливі до інфекції, тому що частіше собак сплять біля обличчя своїх господарів.
- Тим часом імунолог пояснив, чи врятує українців вакцинація від нового штаму "Дельта".
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.