Лайм

Джоан Роулінг відповіла на погрози хейтерів після скандалу з трансфобією

У соцмережах письменниці бажають смерті

У 2020 році Джоан Роулінг опублікувала дискусійне есе про трансгендерів і випустила книгу про серійного вбивцю, який перевдягався жінкою. Через це письменницю звинуватили у трансфобії і піддали остракізму в соцмережах, а зірки фільмів про Гаррі Поттера поспішили висловити свою незгоду з її позицією. Рік по тому Роулінг все ще залишається мішенню хейтерів, про що розповіла в Twitter.

Фото: Getty Images

55-річна письменниця показала, як анонімний користувач соцмережі прокоментував одну з її публікацій побажанням смерті: "Бажаю тобі дуже гарної саморобної бомби у поштовій скриньці".

Фото: Twitter

На це авторка "Гаррі Поттера" відповіла з гумором. "Коли ти не можеш звільнити жінку, заарештувати її чи зробити так, щоб її кинув видавець, а після "скасування" продажі її книжок тільки зростають, це все, що тобі залишається, - написала вона. - Сотні транс-активістів погрожували мене побити, зґвалтувати, убити і підірвати бомбою. Я зрозуміла, що цей рух не представляє ніякого ризику для жінок".

Фото: Twitter

Фото: Twitter

Багато шанувальників Роулінг розцінили такий коментар як загрозу і порадили їй звернутися в поліцію.

"Всі люди, які пишуть ці погрози, мають відслідковуватися відповідними органами і нести відповідальність за свої дії. Ви не можете висловлювати подібні загрози у пресі або при особистій зустрічі, так навіщо ж дозволяти це в соцмережах?" - пишуть у коментарях. - "Це дійсно огидно. Сподіваюся, до цього підключаться відповідні органи".

Побажання саморобної бомби - не єдине у колекції Роулінг: після публікації роману "Неспокійна кров" радикальні прибічники транс-спільноти засипали її побажаннями болісної смерті.

Фото: Twitter

Нагадаємо, що раніше Джоан Роулінг висловила побоювання, що "відкриваючи двері жіночої вбиральні та роздягальні для будь-якого чоловіка, який відчуває себе жінкою, ви відкриваєте двері для всіх чоловіків, які хочуть увійти всередину". Письменницю стурбувало, що у Великобританії свідоцтва про підтвердження статі тепер можуть видаватися без необхідності хірургічного втручання або гормональної терапії.

  • Раніше Джоан Роулінг, Маргарет Етвуд, Салман Рушді, Гаррі Каспаров та інші інтелектуали виступили проти цензури на догоду "соціальної справедливості". Понад 150 діячів культури, науки і медіа заступилися за свободу слова.

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також