Багато господинь намагаються максимально використовувати літо, щоб зробити консервацію і різні заготовки на зиму. Наприклад, можна закрити мариновану спаржеву квасолю і заморозити м'яту чи іншу зелень. theLimе ділиться з вами простими способами, як засушити, заморозити або заготовити кріп із сіллю.
Як сушити кріп у духовці
Інгредієнт: кріп (500 г).
Приготування:
Відрізаємо всі тверді частини зі свіжого кропу, залишаючи лише м'які гілочки. Перебираємо, щоби не було підгнилих.
Беремо миску або таз, наливаємо в неї холодну воду та опускаємо туди кріп. За бажанням воду можна кілька разів поміняти. Потім відкидаємо його на друшляк або сито, притискаємо, щоб витікла вода. Викладаємо на рушник і чекаємо, поки кріп трохи висохне.
Потім нарізаємо кріп ножем. Деко для випічки вистилаємо пергаментним папером і викладаємо на нього кріп. Ставимо в духовку і сушимо за температури 40°С приблизно 2 години. Якщо за цей час він не підсушиться, збільшуємо температуру до 70°С, при цьому дверцята духовки слід тримати відкритими. Періодично перевіряємо готовність. Потім прибираємо сушений кріп у чисті банки або контейнери та герметично закриваємо.
Як сушити кріп в електросушарці (дегідрататорі)
Інгредієнт: кріп (500 г).
Приготування:
Перед тим, як відправити зелень в електросушарку, промиваємо в проточній воді, висушуємо на паперових рушниках. Потім відрізаємо тверді частини кропу, залишаючи тонкі гілочки.
Кріп рівномірно розподіляємо в дегідрататорі на піддонах або сітках з невеликим відступом від центру лотка. Включаємо температуру 35-40°С.
Приблизно через 3 години переставляємо місцями нижні та верхні лотки. Зелень можна періодично перемішувати під час сушіння. Кріп повинен бути готовий приблизно через 6-8 годин.
Як сушити кріп у мікрохвильовій печі
Інгредієнт: кріп (500 г).
Приготування:
Як зазвичай відрізаємо тверді частини кропу, промиваємо його у воді, відкидаємо на друшляк. Викладаємо кріп на паперовий рушник поверх тарілки, закриваємо другим рушником і ставимо в мікрохвильову піч на 2 хвилини. У результаті вийде зелений "коржик", який буде сухий і легко ламатиметься в руках. Його можна розламаати та пересипати у сухі банки для зберігання. Ставимо в кухонну шафу.
Як заморозити цілий кріп
Інгредієнт: кріп (150-200 г).
Приготування:
Кріп промиваємо у проточній воді, видаляємо підгнилі або сухі гілочки, викладаємо на паперові рушники, щоб увібралася зайва волога. Формуємо з усієї кількості невеликі пучки (по 150-200 г), складаємо їх у пакети та випускаємо з них повітря або обгортаємо харчовою плівкою. Прибираємо в морозилку.
Як заморозити нарізаний кріп
Інгредієнт: кріп (400-500 г).
Приготування:
Зелень кропу промиваємо у мисці з холодною водою. Відкидаємо на друшляк чи сито, щоб стекла вся вода. Потім викладаємо на паперові або вафельні рушники.
Дрібно нарізаємо кріп ножем і розподіляємо в поліетиленові пакети або пакети-слайдери. Випускаємо повітря та зав'язуємо або закриваємо на застібку пакет.
Як заморозити кріп у формах для льоду
Інгредієнт: кріп (200-300 г), вода.
Приготування:
Добре промитий і дрібно нарізаний кріп розкладаємо у спеціальні формочки для льоду та заливаємо відфільтрованою водою. Прибираємо в морозильну камеру. За кілька годин дістаємо кубики і пересипаємо в пакет, щоб їх було зручніше зберігати. Знову відправляємо у морозилку.
Як заготовити кріп із сіллю в банках на зиму
Інгредієнти: свіжий кріп (400-500 г), сіль (100 г).
Приготування:
Зелень кропу перебираємо, прибираємо підгнилі або сухі гілочки. Ножицями зрізаємо м'яку зелень з твердих стеблинок.
Потім промиваємо кріп у мисці, змінюючи воду кілька разів. Відкидаємо кріп на друшляк, чекаємо, доки витіче вода. Слідом розкладаємо кріп на паперові або вафельні рушники. Його можна залишити в такому вигляді на всю ніч, щоб він повністю просох. Або ж перевертати кілька разів, щоб серветки ввібрали всю вологу.
Поки кріп сушиться, підготуємо скляні банки. Для такої заготовки їх потрібно спочатку промити під проточною водою із содою або рідким миючим засобом, а потім простерилізувати будь-яким зручним способом. Якщо банки невеликі (до 0,5 л), зробити це можна в мікрохвильовій печі. Наливаємо в кожну трохи води і вмикаємо найбільшу потужність. Другий варіант - в промиту під проточною водою банку ставимо ложку і наливаємо окріп, чекаємо 5 хвилин, потім виливаємо воду. Кришки для цієї заготовки можна використовувати різні, найзручніше - ті, що загвинчуються, і капронові.
Потім кріп дрібно нарізаємо ножем, додаємо сіль і ретельно перемішуємо руками, щоб сіль рівномірно розподілилася. Робити це потрібно в мисці, одночасно перетираючи кріп так, щоб він пустив сік. По можливості залишаємо його на 30 хвилин.
Викладаємо кріп із сіллю в стерильні банки, щільно утрамбовуючи ложкою, щоб не було порожнеч. Зверху можна додатково посолити. Закриваємо кришками і прибираємо у льох чи холодильник.
- Раніше ми розповіли, що можна зробити зі смородиною на зиму.
- Читайте також наLime, як правильно заморожувати вишню, щоб зберегти вітаміни до зими.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.