Через ракетні атаки росії по об'єктах критичної інфраструктури України жителі великих міст зіткнулися не лише з віяловими відключеннями електроенергії, а й з перебоями водопостачання. Тому багато хто змушений набирати воду, якість якої не завжди відповідає стандартам, з бюветів, колодязів або пунктів розливу. theLime вирішив поділитися простими способами очищення питної води в домашніх умовах, які повинен знати кожен.
Які є способи очищення питної води?
1. Кип'ятіння
Найпростіший метод – кип'ятіння. Необхідно поставити каструлю з водою на плиту, довести до кипіння і потім почекати приблизно 10 хвилин. Під час кип'ятіння вода пом'якшується, знищуються бактерії, випаровуються легкі леткі органічні речовини та частина вільного хлору. Якщо є підозра, що вода заражена небезпечними бактеріями, кип'ятити її потрібно близько години.
2. Відстоювання
Відстоювання відносять до механічних способів очищення води. Суть процесу полягає в тому, що під впливом сил гравітації тверді частинки забруднень (металів та інших речовин) осідають на дні посуду з водою. Летючі речовини (наприклад, хлор) – випаровуються.
Недолік такого методу – не видаляються іони заліза, солі важких металів, радіонукліди. Однак вони осідають на дні у вигляді малопомітного осаду. Тож можна обережно, не збовтуючи, перелити майже всю воду в іншу ємність, а ту, що на дні, вилити.
Читайте також: У мережі поділилися простим лайфхаком, щоб чайник швидше кип'ятив воду.
3. Заморожування
Ставимо каструлю або миску з водою на картон в морозильну камеру. Коли вона наполовину замерзне, потрібно пробити в крижаній кірці отвір і злити воду, що залишилася. Справа в тому, що спочатку замерзає чиста прісна вода, а більшість шкідливих сполук залишаються в рідкій частині. Лід, що утворився, можна розтопити при кімнатній температурі та вживати для пиття і приготування їжі.
4. Очищення за допомогою активованого вугілля
Активоване вугілля – сильний абсорбент, який поглинає більшу частину шкідливих речовин, а також неприємних запахів. Необхідно взяти приблизно 10 таблеток активованого вугілля та загорнути у марлю. Наливаємо у велику ємність 8-10 л води та кладемо туди вугілля. Залишаємо воду в прохолодному приміщенні мінімум на 8 годин.
5. Насичення води кремнієм
Кремній – дуже сильний активатор води і має бактерицидні властивості, його потрібно заздалегідь купити в аптеці. Шматочки кремнію ретельно промиваємо, поміщаємо у скляну ємність та заливаємо водою. Ставимо в приміщенні з кімнатною температурою та природним освітленням, але прямі сонячні промені не повинні потрапляти на посуд. Через 2-3 дні вода придатна до вживання.
- Раніше ми розповіли, як швидко відмити термос від чайного нальоту та запаху цвілі.
- Читайте також на theLime, які є ще ефективні способи очищення питної води в домашніх умовах.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.