1987 року український репортер Ігор Костін отримав найпрестижнішу премію в галузі фотожурналістики World Press Photo, посівши перше місце у категорії "Наука і технології". Роком раніше він одним із перших зняв наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС, включаючи зруйнований четвертий реактор. "Готовий стояти навколішки перед пам'яттю цих людей", - говорив він про героїв своїх знімків.
Костін знаходився в охопленому радіацією місті 13 днів, отримав 5 допустимих доз опромінення, але його фотографії досі є важливим нагадуванням про трагедію. У день 37-х роковин Чорнобильської катастрофи згадуємо знімки, відзначені міжнародною нагородою.
Дозиметристи складають мапу забруднених територій після аварії на Чорнобильській АЕС.
Група ліквідаторів готується піднятися на дах реактора після аварії.
Літо у Чорнобилі.
Ігор Костін народився у Молдові у 1936 році. Він 20 років працював промисловим дизайнером, перш ніж стати фотографом. Кар'єру він розпочав у модних журналах, а у 1974 році став фотокореспондентом, до об'єктиву якого потрапило багато ключових подій в українській історії.
Читайте також: Чорнобильські "трофеї": мародери винесли із Зони все, що змогли підняти.
"Я зняв усі етапи ліквідації аварії та захоронення четвертого блоку в саркофаг. Це був час напруженої роботи. У Чорнобилі я знімав, віз плівки до Києва, там обробляв матеріал, передавав до Москви і, зізнатися, навіть не усвідомлював своєї оперативності, коли побачив у "Тайм" та "Штерн" знімки, які зробив у цій нескінченній погоні з часом", - цитує Костіна видання Untitled.
У 2002 році Ігор Костін видав книгу "Чорнобиль: сповідь репортера", куди включив свої фотографії катастрофи та ліквідації її наслідків. На рахунку фотожурналіста 10 престижних міжнародних премій, його роботи увійшли в антологію "100 репортерів ХХ століття". Ігор Костін помер у 2015 році у віці 79 років.
Раніше ядерник Григорій Плачков розповів про російських солдатів та їх злочини на ЧАЕС.
Цікаві новини для вас:
- Мінували дерева і навіть пачки з-під цигарок: журналістам показали звірства окупантів у Чорнобильській зоні.
- У 2021 році у Чорнобиля з'явився офіційний мобільний застосунок з доповненою реальністю, архівними кадрами та документами КДБ.
- Сергій Бабкін, Юлія Саніна та інші артисти вшанували пам'ять жертв Чорнобиля треком "Вальс 86".