Лайм

Жовтіє і засихає листя: шість небезпечних хвороб огірків, які можуть знищити рослини

Візьміть собі на замітку

Досвідчені господарі та дачники вже розпланували найближчі тижні травня для робіт на городі: хтось уже посадив картоплю за місячним календарем, а хтось вирішив пересіяти огірки, які не зійшли, або ж висадити розсаду у відкритий ґрунт. theLime вирішив також розповісти, які небезпечні хвороби огірків можуть знищити рослини і як з ними потрібно боротися.

Огірки можуть бути уражені різними грибковими інфекціями на будь-якій стадії вегетації. Спори грибів-паразитів найчастіше потрапляють на грядки з насіннєвим матеріалом і зараженим ґрунтом, а також заносяться разом із непродезінфікованим інструментом для городу, одягом та взуттям або просто переносяться вітром.

Найпоширенішими хворобами огірків вважаються борошниста роса, альтернаріоз, фузаріоз, антракноз, сіра гниль, пероноспороз.

Фото: pinterest.com

Читайте також: Ростимуть де завгодно: як вирощувати огірки в горщиках і контейнерах.

Борошниста роса

Ця хвороба розвивається дуже швидко. На рослині утворюється білий пудроподібний наліт. Борошнисті плями швидко розростаються, темніють, а листові пластинки деформуються та усихають. Процес фотосинтезу порушується, поживні компоненти гірше надходять у плоди, внаслідок чого вони не ростуть і стають гіркими на смак. Потім гине весь кущ.

Щоб побороти борошнисту росу, слід використовувати препарати нового покоління: фалькон (0,015-0,03) та топсин (0,1).

Альтернаріоз

Як правило, спочатку на нижньому листі з'являються невеликі (до 20 мм), трохи випуклі коричневі сухі плями. Згодом фрагменти збільшуються, зливаючись один з одним, і покриваються темно-коричневим нальотом. Інфекція піднімається вгору з пагонів, листя поступово вмирає.

Лікування наступне: обробка оксихлоридом та бордоською сумішшю з інтервалом 10-14 днів.

Фузаріоз

Листя, що поникли і звисають, як ганчірки, ознака зараження рослини фузаріозним в'яненням.

Ця хвороба свідчить про кислий ґрунт, тому навесні та восени необхідно проводити вапнування або застосовувати доломітове борошно. Ґрунт доцільно протруювати триходерміном або його замінниками: трихофітом, фітолавіном, превікуром та іншими.

Фото: pinterest.com

Читайте також: Ґрунт має прогрітися: коли і як сіяти огірки у квітні і травні.

Антракноз

Хвороба проявляється на листі: дрібні коричнево-бурі цятки спочатку "сіються" на нижньому листі, потім піднімаються вище. Темні плями розростаються, мертва рослинна тканина всихає та висипається, залишаючи дірки. Потім на плодах з'являються отвори, що гниють.

Сіра гниль

На листових пластинах з'являються великі світло-бурі розпливчасті плями, густо вкриті пухким сизувато-сірим нальотом. Ці ділянки швидко загнивають, приводячи до загибелі всієї надземної частини, що знаходиться вище. Насадження уражаються стрімко.

При цих двох хворобах необхідна обробка триходерміном, розчином еупарен мульті (0,1).

Пероноспороз

Перші ознаки хвороби – жовто-зелений кроп на листі верхньої частини куща. Сизувато-фіолетову грибницю можна побачити на звороті листових пластин. Несправжня борошниста роса на відміну від справжньої не позначається на плодах, вражаючи лише пагони та листя. Але врожайність значно знижується.

Ефект дасть обробка триходерміном, а також обприскування комбінованими препаратами на основі міді.

Фото: pinterest.com

Цікаві новини для вас:

  1. Попелиця напала на смородину: як врятувати кущі від шкідника натуральними засобами.
  2. Вісім народних засобів для підгодівлі перцю та баклажанів після висадки у ґрунт.
  3. Що посадити на тінистих грядках: десять овочів, які не люблять відкрите сонце.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також