16 липня український стример Михайло Лебіга (Leb1ga) влаштував на платформі Twitch (Твіч) збір коштів на розвідувальний безпілотник "Сич" для ГУР МОУ. За час стриму, який тривав з 21:00 до 4 ранку, йому вдалося зібрати рекордні 8 млн. грн. Цієї суми має вистачити на три літальні апарати.
"Це один із найкращих днів мого життя. Ми зібрали загалом понад 8 млн грн, ми побили рекорд глядачів, таких зборів я не робив ніколи. Я ніколи не підберу слів, щоб віддячити вам. Ви даєте мені більше, ніж я заслуговую. Це нереально", - заявив Михайло Лебіга.
Читайте також: Можу собі дозволити: блогерка Юлія Верба відповіла на хейт через новий Mercedes за 10 млн. гривень.
Успіх Лебіги широко обговорюється у мережі, про нього говорять як прості користувачі, так і відомі волонтери.
"Лебіга - це розрив, підняв настрій", - пише блогер та волонтер Ігор Лаченков. "Дуже хочеться, щоби всі збори з такою швидкістю закривалися", - зазначають українці.
Міша Лебіга – 25-річний блогер, популярний україномовний стрімер на Твіч. Він не вперше збирає кошти на допомогу армії під час своїх трансляцій. Раніше йому вдавалося зібрати 1,2 млн грн на бус і дрони для ЗСУ. Вже 7 років Лебіга проводить трансляції, в яких жартує, ділиться проблемами та всіляко розважає свою аудиторію. Так, під час збору на безпілотники "Сич" він співав, танцював, пив віскі з каструлі та виконував інші дії.
Twitch — популярна онлайн-платформа для прямих трансляцій та перегляду відеоконтенту, в основному присвячена відеоіграм, кіберспорту та творчості. Головною особливістю Twitch є його функція прямої трансляції. Користувачі можуть транслювати себе, граючи у відеоігри, або займатися іншими видами діяльності, такими як створення музики, малювання, приготування їжі та багато іншого. Глядачі можуть дивитися ці потоки в режимі реального часу та взаємодіяти зі стрімерами через чат.
Читайте також: Лачен відповів на закиди, що брав гроші зі зборів для армії: як він заробляє на життя.
"Сич" - розроблений в Україні розвідувальний безпілотник дальньої дії. Вперше його представив фонд "Повернись живим". Відстань, яку може долати БПЛА – до 200 км. Завдяки якісній зйомці та дальності польоту він чудово підходить для розвідки в глибокому тилу окупованих територій. "Він уже виконує бойові завдання на фронті у складі одного із підрозділів технічної розвідки", - повідомляв фонд у червні 2023 року.
Законна мета для України: стало відомо, хто стояв за ударами дронів по Кримському мосту.