Незважаючи на те, що осінь все ще балує нас теплою і навіть спекотною погодою, багато людей вже задумалися над тим, як утеплити свої будинки та квартири напередодні зими та опалювального сезону, який залежить від того, чи будуть обстріли критичної інфраструктури. І якщо ви знаєте, як швидко і без великих витрат утеплити житло, візьміть собі на замітку варіанти для вікон. theLime докладніше розповідає про це.
Читайте також: Добре прилипає до скла та віконних рам. Рецепт простої замазки для вікон своїми руками.
Як утеплити дерев'яні віконні рами?
1. Вата, поролон чи папір
Старі віконні рами можна утеплити, заповнивши всі щілини між віконними стулками і рамою ватою, смужками поролону або папером. Поверх цих імпровізованих наповнювачів наклеюємо смужки цупкого паперу або малярський скотч.
2. Герметик
Також утеплити вікна можна силіконовим герметиком, який слід придбати у будь-якому господарському магазині. Знадобиться велика туба і аплікаційний пістолет для вилучення з неї силікону. Краще брати прозорий силікон – він менш помітний на віконній рамі після нанесення та затвердіння. Перед тим, як заповнювати щілини, їх необхідно очистити від пилу та бруду, інакше силікон відстане у цих місцях.
3. ПВХ-плівка
Найефективніший із домашніх засобів – повне перекриття скла ПВХ-плівкою зсередини чи ззовні приміщення. Монтаж ПВХ-плівки проводиться меблевим степлером на 8-10 мм скоби, у місцях кріплення на дерев'яній рамі треба наклеїти ізоляційну стрічку або скотч, щоб при вбиванні скоба не порвала плівку.
Читайте також: Електрик поділився лайфхаками, як зберегти тепло у квартирі.
Як утеплити сучасні пластикові вікна?
Спеціальні ущільнювачі
Ущільнювачі, виготовлені зі спеціальної гуми, гумопластику або силікону, захищають житло не тільки від холодного повітря, а й від шуму і води. Наприклад, для холодної зими доцільно використовувати ущільнювачі із силікону, який на відміну від гуми не твердне на морозі. Розрізнити ущільнювачі за матеріалом легко: гума – чорна, силікон – білий.
Ущільнювачі класифікують за формою та за матеріалом, з якого виготовлені.
Трубчасті профілі (прокладки ущільнювачів) бувають у вигляді букв P і D (для великих щілин), Е (для маленьких). Їхні переваги: вони непомітні, міцно приклеюються до рами, не перешкоджають відкриванню-зачиненню вікна.
Ущільнювачі виготовляють з поролону, а також з пінополіетилену, поліуретану, ПВХ та гуми. Гумові прокладки в свою чергу діляться на ті, що самоклеються, та ті, які кріпляться за допомогою клею. У деяких випадках ПВХ краще за гуму: матеріал більш морозостійкий і менш ламкий, не кришиться і не деформується. Гума має свої переваги – довше зношується. При купівлі гумових ущільнювачів слід вибирати м'які, оскільки вони здатні витримати багаторазову деформацію.
Надійно приклеїти ущільнювач до віконної рами можна лише за температури не нижче +10°С. Одним із найкращих вважається силіконовий клей-герметик. Він не боїться вологи і навіть через багато років служби добре розтягується та стискається. Такий герметик надійно утримує ущільнювач на вікні чи дверях протягом тривалого часу.
- Раніше ми розповіли про лайфхаки, як пережити непросту зиму в умовах відсутності світла та тепла.
- Читайте також на theLime, як утеплити старі дерев'яні вікна своїми руками.
Цікаві новини для вас:
- Як почистити старі уггі, щоб вони не виглядали заношеними: зробіть це до зими.
- Експерт розповів, як без хімії позбутися молі у шафі: захистіть свій одяг.
- Як зберегти хліб свіжим та без цвілі: розумний кухонний лайфхак.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.