Лайм

Чим утеплити старі віконні рами та сучасні ПВХ-вікна, щоб не пропускали холод

Возьмите себе на замітку і розкажіть рідним та друзям

Незважаючи на те, що осінь все ще балує нас теплою і навіть спекотною погодою, багато людей вже задумалися над тим, як утеплити свої будинки та квартири напередодні зими та опалювального сезону, який залежить від того, чи будуть обстріли критичної інфраструктури. І якщо ви знаєте, як швидко і без великих витрат утеплити житло, візьміть собі на замітку варіанти для вікон. theLime докладніше розповідає про це.

Читайте також: Добре прилипає до скла та віконних рам. Рецепт простої замазки для вікон своїми руками.

Фото: pinterest.com

Як утеплити дерев'яні віконні рами?

1. Вата, поролон чи папір

Старі віконні рами можна утеплити, заповнивши всі щілини між віконними стулками і рамою ватою, смужками поролону або папером. Поверх цих імпровізованих наповнювачів наклеюємо смужки цупкого паперу або малярський скотч.

2. Герметик

Також утеплити вікна можна силіконовим герметиком, який слід придбати у будь-якому господарському магазині. Знадобиться велика туба і аплікаційний пістолет для вилучення з неї силікону. Краще брати прозорий силікон – він менш помітний на віконній рамі після нанесення та затвердіння. Перед тим, як заповнювати щілини, їх необхідно очистити від пилу та бруду, інакше силікон відстане у цих місцях.

3. ПВХ-плівка

Найефективніший із домашніх засобів – повне перекриття скла ПВХ-плівкою зсередини чи ззовні приміщення. Монтаж ПВХ-плівки проводиться меблевим степлером на 8-10 мм скоби, у місцях кріплення на дерев'яній рамі треба наклеїти ізоляційну стрічку або скотч, щоб при вбиванні скоба не порвала плівку.

Читайте також: Електрик поділився лайфхаками, як зберегти тепло у квартирі.

Як утеплити сучасні пластикові вікна?

Спеціальні ущільнювачі

Ущільнювачі, виготовлені зі спеціальної гуми, гумопластику або силікону, захищають житло не тільки від холодного повітря, а й від шуму і води. Наприклад, для холодної зими доцільно використовувати ущільнювачі із силікону, який на відміну від гуми не твердне на морозі. Розрізнити ущільнювачі за матеріалом легко: гума – чорна, силікон – білий.

Ущільнювачі класифікують за формою та за матеріалом, з якого виготовлені.

Трубчасті профілі (прокладки ущільнювачів) бувають у вигляді букв P і D (для великих щілин), Е (для маленьких). Їхні переваги: вони непомітні, міцно приклеюються до рами, не перешкоджають відкриванню-зачиненню вікна.

Ущільнювачі виготовляють з поролону, а також з пінополіетилену, поліуретану, ПВХ та гуми. Гумові прокладки в свою чергу діляться на ті, що самоклеються, та ті, які кріпляться за допомогою клею. У деяких випадках ПВХ краще за гуму: матеріал більш морозостійкий і менш ламкий, не кришиться і не деформується. Гума має свої переваги – довше зношується. При купівлі гумових ущільнювачів слід вибирати м'які, оскільки вони здатні витримати багаторазову деформацію.

Надійно приклеїти ущільнювач до віконної рами можна лише за температури не нижче +10°С. Одним із найкращих вважається силіконовий клей-герметик. Він не боїться вологи і навіть через багато років служби добре розтягується та стискається. Такий герметик надійно утримує ущільнювач на вікні чи дверях протягом тривалого часу.

Фото: pinterest.com

Цікаві новини для вас:

  1. Як почистити старі уггі, щоб вони не виглядали заношеними: зробіть це до зими.
  2. Експерт розповів, як без хімії позбутися молі у шафі: захистіть свій одяг.
  3. Як зберегти хліб свіжим та без цвілі: розумний кухонний лайфхак.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також