Український історик Сергій Громенко помітив цікаву деталь у фільмі "Назад у майбутнє" 1985 року. У сцені мати головного героя Марті - Лорейн - тримає в руках пляшку російської горілки.
Своїми спостереженнями історик поділився на сторінці у Facebook.
"Іронія судьби? Служебний роман? Та фіг там - це Назад у майбутнє! 1985 рік, американська глибинка, мати Марті МакФлая глушить Popov Vodka. Навіть якщо це якийсь сарказм (увага на герб), то все одно глибина проникнення рускульту (і водки) вражає", - коментує він кадр із культового американського фантастичного пригодницького фільму режисера Роберта Земекіса.
Користувачі соцмережі почали активно реагувати на допис Сергія Громенка. Зокрема, український журналіст Отар Довженко написав:
"Цивілізовані люди не можуть просто так пити змішаний з водою спирт або жерти сире м’ясо, навіть коли дуже хочеться. Їм потрібна для цього відмазка, наприклад, назвати це водкою, тартаром чи а ля рюсс".
Користувач із ніком Oleksandr Nazarenko поділився думками, з чим саме асоціюється пляшка російської горілки:
"Та ні. це не з розряду проникнення культури. ця горілка "попов", що тоді, що зараз асоціюється з дуже низькою якістю та огидним смаком. одна з найдешевших горілок. продається у пластику. почитайте відгуки і окрім як "огидний смак, запах якої відразу викликає блювотний інстинкт" ви не знайдете. ця горілка – ссаніна віслюка, яку й проасоціювали з росією. і це правильно".
В контексті цього Федір Боховчук поцікавився, згадавши інший приклад:
"Пляшка водюні свідчить про глибину проникнення рускульту? А пляшка текіли - про найпотужнішу культуру Мексики?".
Користувач Oleksii Mudryk також вирішив запитати у коментарях: "Водка хіба не фінська?".
На що Sergiusz J. Hirik згадав наступний український аналог: "Oleksii Mudryk, конкретно Popov Vodka — американський бренд. Типу "Хлібного дару" за якістю, таке собі".
Додатково зазначимо, що Сергій Громенко - публіцист та громадський діяч, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам'яті (2014—2016), лавреат V Міжнародного конкурсу ім. Єжи Ґедройця (2011) та фіналіст XXI Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2019".
Читайте також в "Апостроф Lime, як українців вразив вибір голлівудської зірки на роль Путіна. Зауважимо, що французький режисер Олів'є Ассаяс обрав на роль російського диктатора Володимира Путіна у своєму фільмі "Кремлівський чарівник" британського актора Джуда Лоу. Як повідомляє Радіо Свобода, фільм розповість про початок політичної кар'єри Путіна з погляду політконсультанта, який почав співпрацювати з "перспективним співробітником ФСБ" після розпаду Радянського Союзу.