У світі все частіше обирають звертатися до ресурсів зі штучним інтелектом, зокрема, до чату GPT, для вирішення як буденних, так робочих моментів. Адже користувачі хочуть отримати незаангажовані та об'єктивні поради. Так, українська драматургиня, сценаристка, кураторка Катерина Пенькова також вирішила скористатись "поглядом збоку".
Цією історією вона поділилася у Facebook.
Драматургиня, сценаристка, кураторка Катерина Пенькова досліджувала скандал навколо харасменту та булінгу в акторському середовищі. Щодо цього також вирішила звернутися до штучного інтелекту, щоб той оцінив ці дії.
"Щоб бути неупередженою, спитала у чата GPT, як кваліфікувати дії викладача, який плює в обличчя студентки, цькує і принижує", - пише Пенькова.
Згадує, що у відповідь чат GPT оцінив наведені дії, дав визначення, описав особливості наведеного поняття та навіть вказав на юридичну відповідальність в Україні за конкретні дії:
"Це явище можна назвати академічним моббінгом або булінгом у закладі освіти.
Види та особливості
- Психологічне цькування (моббінг) – це систематичне приниження, ігнорування, насмішки, створення ворожої атмосфери викладачем щодо студента або групи студентів.
- Фізичне насильство – це удари, поштовхи, штовхання або інші форми фізичного впливу.
- Зловживання владою – викладач може використовувати свою позицію для маніпуляцій, несправедливого заниження оцінок або створення необґрунтованих перешкод у навчанні.
Юридична відповідальність в Україні
Такі дії можуть підпадати під:
- Статтю 173-4 КУпАП (Булінг у сфері освіти).
- Кримінальний кодекс України (ст. 126 "Побої і мордування").
Закон "Про освіту" забороняє булінг і зобов’язує заклади освіти реагувати на такі випадки.
Заклад освіти не реагує".
Останнім часом у світі загалом та в Україні зокрема люди все частіше звертаються до штучного інтелекту (зокрема, чата GPT) за незаангажованими, неупередженими, об’єктивними і головне — експертними порадами, оцінками, думками тощо. Адже ШІ обробляє великі обсяги інформації за короткий час, що дозволяє користувачам вже за кілька секунд отримати комплексний аналіз чи пояснення.
Також "Апостроф Lime" розповідав, як українського письменника, блогера, журналіста Маркіяна Прохаська вразив таксист, що вірив у те, що скоро людство буде об'єднане у мирному житті, а всю роботу будуть виконувати роботи. Прохасько і собі прокоментував цю ідею.