У багатьох людей холодна пора року асоціюється з теплими вовняними светрами, шапками та шарфами, а також пальтами. Однак часто буває, що навіть дорога річ втрачає свою первісну форму і покривається ковтунцями. Для того, щоб одяг та аксесуари прослужили вам довше, потрібно вибрати не тільки якісні речі, а й правильно доглядати за ними. TheLime розбирався, які найпоширеніші помилки роблять при догляді за вовняними речами і чому так не слід робити.
Прати з пральним порошком у гранулах і в машинці
Найпоширеніші помилки стосуються прання: не можна вовняні речі прати в машинах при високих температурах, на високих обертах, а також із пральним порошком у гранулах. Через все це річ може розтягнутися або навпаки - "сісти", тобто зменшитися у розмірах.
Прати вовняні вироби краще вручну, замочивши на 10-15 хвилин. Допускається і машинна обробка, але тільки в делікатному режимі, а також у пральному мішку. При цьому температура води повинна бути не більше 30 градусів, а використовувати потрібно рідкий миючий засіб.
Сушити на мотузці або батареї
Ще одна поширена помилка - неправильно підібране місце для сушки вовняного виробу. Справа в тому, що на мотузці він може деформуватися, а різні обігрівачі та батареї можуть значно пошкодити волокно. Тому візьміть собі за правило - після прання завжди викладаємо улюблений светр на великий махровий рушник. Потім акуратно згортаємо його в "рулет" - так зайва волога вбереться в рушник. Потім перекладаємо річ на інший рушник або простирадло і розрівнюємо. Сушити найкраще на великому столі без прямих сонячних променів.
Гладити вовняну річ праскою та без марлі
Багато модниць не гладять вовняні речі після прання, але якщо вам не подобається її зовнішній вигляд – це можна зробити. Головне, не варто гладити лицьову сторону - краще вивернути виріб на виворот і також застелити марлею. Ще один варіант - не гладити, а використовувати відпарювач, якщо він у вас, звичайно ж, є.
Вчасно не прибрати ковтунці з вовняної речі
Навіть на найдорожчих брендових речах у процесі носіння можуть утворюватися ковтунці. Тому важливо періодично переглядати свій гардероб і вчасно позбавлятися їх. Для цього можна взяти спеціальну машинку від катишок або скористатися одноразовою бритвою. Зазначимо, що краще взяти бритву, яка вже була у вжитку, але й не надто тупа.
Неправильно підібрати вішалки
Вовняні вироби можна зберігати на полицях або на вішалках або, як їх ще називають, плічках. Однак тут важливо підібрати такий тип вішалки, щоб вона не деформувала річ та не залишала зачіпок. Як варіант - візьміть один або кілька светрів і протестуйте різні вішалки перед покупкою.
- Раніше ми розповіли, як вивести з одягу жир, каву та кров.
- Читайте також на theLime, як доглядати за пальтом і не дати йому зістарітися.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.