В умовах війни і продовольчої кризи, що насувається, багато господинь цього літа вирішили вперше зробити різні заготовки і консервацію на зиму. І якщо ви вже закрили абрикосове варення з мигдалем або густий джем з черешні, цього разу поекспериментуйте з лекваром. theLime підібрав для вас класичний рецепт.
Леквар – традиційне закарпатське сливове повидло, дуже густе, оскільки його варять у мідних казанах чи тазиках на відкритому вогні цілий день, а іноді й довше, до темно-синього, майже чорного кольору. Але приготувати його можна і в домашніх умовах на плиті.
Інгредієнти: сливи (2 кг 300 г), цукор (1 кг 200 г).
Приготування:
Сливи промиваємо у великій кількості води, видаляємо плодоніжки, листя, виймаємо кісточки.
Висипаємо на дно великої миски або каструлі частину цукру, потім всі сливи, а зверху - цукор, що залишився. Перемішуємо та залишаємо приблизно на 4-5 годин (можна на всю ніч), щоб вони пустили сік.
Ставимо каструлю із зливами на середній вогонь і доводимо до кипіння, періодично помішуючи чистою дерев'яною лопаткою або ложкою. Уварюємо доти, доки зайва рідина випарується, а сливи перетворяться на однорідне густе повидло. Це може зайняти приблизно 3 години – варимо на середньому вогні, контролюючи, щоб воно не підгоріло.
Якщо ви хочете досягти густішої консистенції повидла, його можна варити і 6-8 годин, і навіть добу (якщо кількість злив набагато більша), не забуваючи при цьому весь час помішувати. Багато господинь також додають у леквар очищені шматочки яблук – для більш насиченого смаку.
Тим часом підготуємо банки та кришки. Банки промиваємо у проточній воді з миючим засобом або харчовою содою. Стерилізуємо в духовці, на пару або в мікрохвильовій печі. Якщо вони невеликі (до 0,5 л), це можна зробити в мікрохвильовій печі. Наливаємо в кожну трохи води і вмикаємо найбільшу потужність, чекаємо приблизно 3-5 хвилин.
Якщо банки більші, ставимо їх на решітку в холодну духовку і вмикаємо температуру 180°С. Стерилізуємо близько 20 хвилин. Кришки кип'ятимо у каструлі з водою 10-15 хвилин.
Перекладаємо гарячий леквар у стерильні банки та закриваємо герметично кришками. Перевертаємо їх догори дном, укутуємо до повного остигання пледом або ковдрою. Потім їх можна зберігати в холодильнику чи льоху.
Взимку таке повидло можна використовувати для начинок у різних десертах.
- Раніше ми розповіли, як приготувати грузинський соус ткемалі зі слив.
- Читайте також на theLime, як сушити сливи на зиму.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.