Лайм

Шкідники загинуть від холоду: як зробити на городі пастку для капустянки

Завчасно потурбуйтесь про врожайність

Боротьба з капустянкою та іншими шкідниками на городі може складатися із застосування різних методів, і кожен із них потребує перевірки ефективності. Цього разу theLime розповість, як позбутися цих комах за допомогою дієвої пастки з гною.

Все, що потрібно - це викопати невеличку яму, яку ще називають "ловчою", та заповнити її гноєм. Після настання холодної пори її слід розкопати та розкидати гній по поверхні ґрунту. Капустянки з'являться на запах свіжого гною і швидко загинуть від холоду. Ha морозі гине 85-95 % шкідників.

Читайте також: Не чекайте стійких морозів: коли збирати врожай капусти.

Ha початку травня на ділянках заново розкладають пастки із свіжого гною. Туди охоче залазять капустянки для яйцекладки.

Фото: unsplash.com

Ще один спосіб боротьби із цим видом шкідників - механічна обробка ґрунту. Глибоке перекопування землі ранньою весною та пізньою осінню потрібне для того, аби зруйнувати підземні ходи і гнізда капустянки – це ускладнить їх харчування та переміщення. Тому протягом вегетаційного періоду варто проводити розпушування на глибину до 15 см.

Наступний можливий метод боротьби з цими комахами - пральний порошок або господарське мило. У воді потрібно розчинити обраний засіб: 4 столові ложки на 10 л води. Потім, після того як знайшли гніздо з кладкою яєць шкідників, у нору потрібно залити цей розчин. Така дія призведе до того, що капустянка буде змушена виповзти назовні, і тоді її можна буде знищити.

Читайте на тему: Гашене вапно від личинок і шкідливих мікроорганізмів у ґрунті: як його використовувати.

Фото: unsplash.com

Капустянка небезпечна тим, що прокладає в землі численні тунелі, підгризає все коріння урожаю, виїдає посіяне насіння і пошкоджує сходи.

Якщо шкідник прижився на грядці, молоді рослини швидко в'януть і легко висмикуються з ґрунту. Дорослі ж рослини починають хворіти, і це призводить до істотного зниження урожайності. На полях комаха пошкоджує кореневу систему злакових рослин: (жито, пшениця, кукурудза, овес), бобових і баштанних культур, а сприятливий мікроклімат і постійна температура лише сприяють її швидкому розмноженню.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

12 страв на Святвечір: добірка простих і смачних рецептів

Розповідаємо, які 12 традиційних українських страв треба приготувати на Святвечір - прості рецепти

Геніальний лайфхак допоможе зібрати дрібні предмети за хвилину

Експерт з прибирання показала лайфхак зі шкарпеткою, який допоможе зібрати дрібні предмети з підлоги

Часниковий хліб, на запах якого прибіжать сусіди: простий рецепт до вечері

Фудблогерка розповіла, як приготувати ніжний і ароматний часниковий хліб з сиром і травами