У горщиках квітів можуть з'явитися не тільки набридливі мошки, але і цвіль. Це поширена проблема, і якщо з нею не боротися, вона може завдати шкоди здоров'ю кімнатних рослин.
Цвіль часто процвітає в умовах підвищеної вологості, тому важливо вжити заходів для її усунення. Ось кілька порад, як боротися з пліснявою в горщиках квітів, а також лайфхаки з часником і корицею, які використовують досвідчені квітникарі.
Читайте на тему: Топ-7 кімнатних рослин, з якими повітря в кімнаті стане набагато чистішим.
Зніміть верхній шар ґрунту
Цвіль поширюється спорами, тому верхній шар ґрунту майже напевно буде заражений повністю. Видаліть землю з характерним нальотом і досипте високоякісну ґрунтову суміш, що забезпечує хороший дренаж. Уникайте використання садового ґрунту, оскільки він може містити хвороботворні мікроорганізми, що сприяють росту цвілі.
Правильний дренаж
Переконайтеся, що в горщиках з квітами є дренажні отвори. Хороший дренаж допомагає запобігти скупченню води на дні горщика, що може створити вологе середовище і сприяти появі плісняви.
Помірний полив
Надмірний полив може призвести до підвищеної вологості у горщику, що ідеально підходить для появи цвілі. Поливайте рослини, коли верхній шар стає сухим на дотик. Також не залишайте горщик у стоячій воді.
Видаліть мертвий рослинний матеріал
Мертве листя або рослинні залишки можуть сприяти росту плісняви. Регулярно видаляйте відмерле листя або квітки з поверхні горщика і ґрунту.
Читайте також: Експерт назвав 4 кімнатні рослини, які поглинають конденсат і допомагають боротися з пліснявою.
Обрізайте та проріджуйте рослини
Правильна відстань між рослинами забезпечує кращу циркуляцію повітря, що може запобігти появі плісняви. Обрізайте та проріджуйте рослини в міру необхідності, щоб зберегти необхідну відстань.
Використовуйте мульчу економно
Якщо ви використовуєте мульчу в горщиках, не перестарайтеся. Зайва мульча може затримувати вологу та створювати сприятливе середовище для появи плісняви.
Фунгіциди
У важких випадках вам може знадобитися використовувати фунгіцидів, спеціально розроблених для кімнатних рослин. В таких випадках уважно дотримуйтесь інструкцій виробника.
Читайте також: Що покласти у крупу, щоб відлякати жучків: перевірений лайфхак.
Використовуйте часник та корицю
Є багато народних методів боротьби з пліснявою у горщиках, але найпопулярніші з них – за допомогою часнику. Часник – натуральний фунгіцид. Ви можете очистити кілька зубчиків, розрізати їх і помістити в ґрунт, де завелася пліснява. Результат не забариться.
Добре зарекомендувала себе і кориця. Для профілактики цвілі поставте в ґрунт пару паличок кориці, а якщо у вас на кухні є порошок цієї прянощі, посипте ним ґрунт у вазоні.
Раніше ми розповідали, як зберегти хліб свіжим та без цвілі. Допоможе розумний кухонний лайфхак.