Лайм

Чим можна мульчувати грядки на зиму: найкращі матеріали для квітів та озимих культур

Один з цих варіантів може вам стати в нагоді

Мульчування на зиму - чудовий спосіб захистити озимі культури і рослини в саду, зберегти вологу та навіть запобігти появі бур'янів. В якості зимової мульчі можна використовувати різні матеріали, залежно від конкретних потреб і того, що є в наявності. Ось деякі найпоширеніші матеріали для мульчування на зиму.

Читайте також: Коли сіяти моркву та інші озимі культури: сприятливі дати у листопаді за посівним календарем.

Фото: Getty Images

Солома

Солома - чудова зимова мульча для городів. Вона забезпечує ізоляцію, допомагає регулювати температуру ґрунту та запобігає його ерозії. Обов'язково використовуйте чисту солому без бур'янів, щоб не занести до саду небажане насіння. Рекомендована товщина шару на зиму – 10-15 см, оскільки від вологи та опадів вона осяде приблизно наполовину. Цього вистачить, щоб зберегти вологу та запобігти вимерзанню озимих рослин.

Опале листя

Подрібнене або ціле листя стане гарною мульчею на зиму. Його легко знайти восени, і, розкладаючись, воно збагачує ґрунт азотом. Листя клена, дуба та бука є найпопулярнішим вибором у досвідчених садівників.

Тирса або кора

Тирсу або мульчу з кори можна використовувати для ізоляції ґрунту та створення охайного зовнішнього вигляду на клумбі. Вони не руйнуються так швидко, як інші органічні матеріали, тому прослужать усю зиму.

Читайте також: На яку глибину садити цибулю на зиму: практичні поради для кращого врожаю.

Соснові та ялинові голки

Хвоя є популярною мульчею у тих випадках, коли потрібно захистити землю від пересихання, заморозків та хвороб. Голки легкі та забезпечують хорошу ізоляцію, тому вважаються найкращим матеріалом для мульчування квітів. Втім, з ними треба бути обережними: є ризик закислити землю.

Компост

Якщо у вас є компост, ви можете використовувати його в якості мульчі, щоб поліпшити структуру ґрунту і збагатити його поживними речовинами. Особливо корисний компост як мульча для троянд на зиму. Товщини близько 4 см буде достатньо, щоб укрити кущі на зиму.

Сіно (скошена трава)

Якщо у вас є скошена трава, її можна використовувати як зимову мульчу. Не використовуйте скошену траву з газонів, оброблених гербіцидами чи пестицидами. Також у сіні може бути насіння бур'янів, яке проросте навесні.

Чорна плівка, картон, мішковина, руберойд

Ці матеріали можна використовувати як бар'єр, але вони не покращують якість ґрунту. Ви можете покласти їх разом з іншими матеріалами для досягнення кращих результатів.

При внесенні зимової мульчі намагайтеся не укладати її надто високо навколо основи рослин, оскільки це може стати укриттям для гризунів. Зазвичай шару товщиною 5-10 см достатньо, щоб захистити озимі посіви, кущі чи квіти від морозів. Крім того, не забудьте прибрати зимову мульчу навесні, коли на вулиці потеплішає і рослини знову почнуть рости.

Дізнайтеся також, чим не можна вкривати виноград на зиму: є ризик привабити гризунів.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також

Як зберігати горіхи, щоб вони довше були свіжими: важливі правила

Експерти розповіли, де і як краще зберігати горіхи, щоб вони якомога довше залишалися хрумкими та смачними

Рибний пиріг з тіста філо за пів години - рецепт Джеймі Олівера

Британський шеф-кухар Джеймі Олівер показав, як він готує рибний пиріг з тіста філо за 28 хвилин

Тренуємо увагу: знайдіть 5 відмінностей на осінній картинці

Головоломки тренують мозок і увагу - знайдіть 5 відмінностей на осінній картинці