Наприкінці зими час обрізати деякі види плодових дерев, і про це ми вже розповідали раніше. Цього ж разу мова піде про те, коли проводити перше обприскування саду навесні. Детальніше про це і не тільки - читайте далі на сторінці.
Читайте також: Щоб гортензія пишно зацвіла, її необхідно правильно обрізати навесні: як це зробити.
Точну дату для початки обробки саду важко визначити, оскільки все залежатиме від клімату та погоди в кожному новому році. Однак, за словами фахівців, профілактичні маніпуляції слід починати з приходом перших теплих днів і продовжити догляд за ними до моменту зав'язування плодів. Пам'ятайте, що шкідники та хвороботворні мікроорганізми залишаються активними в різний час, тому обробка має складатися з кількох етапів.
Профілактичне обприскування саду ранньою весною потрібно для того, щоб знищити шкідників, які перезимували, і збудників хвороб, які починають активно поширюватися з приходом тепла.
Першу обробку спеціалісти радять робити до початку набрякання бруньок, коли середня температура повітря тримається в діапазоні +4-5°С. У цей час можна застосовувати біологічні та хімічні компоненти для боротьби з моніліозом, паршою, гниттям та іншими захворюваннями.
Другий етап обробки починається тоді, коли бруньки вже набрякли та лопнули, але зелені листочки ще не розпустилися. Третій етап - коли бруньки вже висуваються, але не розкриваються до кінця, бутони залишаються невеликими. У цей період рослинам можуть набридати різні хвороби, як от парша, борошниста роса та інші.
Наступне обприскування варто проводити вже після цвітіння. У цей час рекомендується робити профілактичну обробку, аби захистити рослини від можливих захворювань та зміцнити їх імунітет.
Читайте на тему: В яких випадках розсаду не можна підживлювати: це їй лише нашкодить.
Як правильно обприскувати сад навесні
- проводити обробку краще в суху погоду без вітру, до 10 ранку або після 18 вечора;
- рослину слід обробляти повністю від крони до пристовбурового кола (якщо йдеться про дерево);
- використовуйте засоби, які не шкодять тваринам та комахам-запилювачам;
- дотримуйтесь інструкцій стосовно використання препаратів та приготування робочих компонентів, аби не спричинити опік рослини та інші неприємні наслідки. Також важливо правильно зберігати засіб, щоб він не втратив свою ефективність;
- не проводьте обробку інсектицидами у період цвітіння.
Заморозки їм не страшні: почитайте, які рослини можна висівати у відкритий ґрунт у березні.
Цікаві новини для вас:
- Як часто поливати розсаду і скільки води лити, щоб її не перезволожити.
- Зверніть увагу на ці ознаки: як розпізнати серйозні хвороби розсади помідорів.
- Якщо є загроза заморозків – не варто поспішати: коли діставати виноград із зимового укриття.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.