Щоб наприкінці літа зібрати гарний урожай картоплі, необхідно дотримуватися певних дій, які допоможуть отримати бажаний результат. Перед посадкою її необхідно прогріти, проростити, а також обробити різними розчинами проти хвороб. theLime вирішив дізнатися, які добрива вносити в ґрунт при висадці картоплі.
Про це докладніше розповіла досвідчена городниця та авторка YouTube-каналу "Життя бентежне".
Читайте також: Не дасть хорошого врожаю: городниця показала, яку картоплю не слід садити навесні.
Картоплю можна заздалегідь обробити мінеральними добривами та мікроелементами або внести добрива безпосередньо під час висадки бульб.
Автор YouTube-каналу "Життя бентежне" зазначила, що приблизно за 2 тижні до передбачуваної дати висадки (коли температура ґрунту прогріється до +10°С) потрібно взяти препарати Метавайт та Органік баланс. Вносимо їх у ґрунт методом розбризкування і накриваємо шаром землі.
Читайте також: Нашатирний спирт і дьоготь: яка обробка картоплі перед посадкою захистить її від шкідників.
А безпосередньо при висадці вносимо нітроамофоску із співвідношенням 16:16:16 (інша назва – азофоска). Це комплексне добриво, яке забезпечує життєдіяльність рослин, тому його можна вносити на будь-якій стадії розвитку рослин. Нітроамофоска складається з трьох головних компонентів: азоту, калію та фосфору, а також містить мікроелементи та мезоелементи. Зазначимо, що це добриво не впливає на кислотність ґрунту.
Згідно з довідником агронома, рекомендована доза нітроаммофоски – 2-8 кг/сотка. Однак для удобрення ґрунту не в промислових масштабах її можна зменшити у кілька разів.
Таким чином, при посадці картоплі в лунку необхідно покласти чайну ложку добрива і змішати його з грунтом. Внесення нітроамофоски стимулюватиме зростання кореневої системи картоплі, покращить ріст вегетативної маси рослини.
- Раніше ми розповіли, які терміни і погодні умови сприятимуть кращому врожаю картоплі.
- Читайте також на theLime, як підвищити врожайність моркви вже під час посадки.
Цікаві новини для вас:
- Спаржа стає все більш популярною в Україні: як вирощувати її на своїй ділянці.
- Можна обробляти під час цвітіння: як захистити полуницю від шкідників.
- Секрети квітникарів: як зберегти свіжість букету тюльпанів у вазі.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал дізнавайтеся про них швидше.