Лайм

10 творінь архітекторів, побачивши які виникає одне лише питання - як взагалі це зуміли побудувати

Найбільш незвичайні будинки та споруди на світі

Архітектура - справжній вид мистецтва, і іноді фантазія автора йде так далеко, що за нею складно простежити. Але потрібно віддати належне авторам проектів, які ми покажемо вам в цій збірці. Вони точно зможуть здивувати і запам'ятатися.

Музей Гуггенхайма, Іспанія. Це філія знаменитого музею Сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Знаходиться будинок в Більбао, а головна його фішка в тому, що в ньому немає жодного прямого кута. Канадський архітектор Френк Гері, майстер деконструктивізму, вирішив здивувати відвідувачів і незвичайними об'єктами. На вході гостей зустрічають гігантський павук скульптора Луїзи Буржуа і величезне щеня з квітів дизайнера Джеффа Кунса.

Фото: architects.zone

Центр Гейдара Алієва, Азербайджан. Автор цього дивного будинку, що нагадує чи то складки тонкої тканини, то чи пустельний пейзаж, не потребує представлення. Це легендарна Заха Хадід, яка була настільки талановитою, що по праву заслужила звання королеви архітектури. Всередині будівлі знаходиться культурний центр.

Фото: archinect.com

Кубічні будинки, Нідерланди. Незвичайні споруда з'явилася в Роттердамі більше 30 років тому, і досі успішно притягує туристів з усього світу. Голландскій архітектор Піт Блом, автор проекту, повинен був якось заповнити порожній простір над транспортною магістраллю. І він вирішив дати своїй фантазії волю.

Фото: sambloggen.se

Кривий будинок, Польща. Ця оригінальна будова в місті Сопот повністю виправдовує свою назву. Весь фасад будівлі наче кудись "поплив", включаючи вікна, двері, перекриття. Автори цього креативу - польські архітектори Залевський та Шотинських. Кажуть, натхненням для створення цього будинку послужили роботи дитячих художників-ілюстраторів.

Фото: theculturetrip.com

Хабітат 67, Канада. Цей житловий комплекс з Монреалі складається з блоків, які немов стоять один на іншому в якомусь дивному хаотичному порядку. У кожної квартири тут є свій вхід, невеликий дворик, зелений сад. Дивно, але це сучасне зручне житло було побудовано не 10, і навіть не 20 років тому. Рік побудови "Хабітату" - 1967.

Фото: arkitektuel.com

Храм лотоса, Індія. Лотос вважається священною рослиною в Індії, тому цей храм став справжньою окрасою країни. Але також відомо, що при створенні проекту архітектор Фаріборз Сахба надихнувся знаменітийм оперним театром в Сіднеї.

Фото: airlotus.com

Світ Ferrari, ОАЕ. В Абу-Дабі знаходиться величезний розважальний парк, тему якого видно навіть з великої висоти. Тут все присвячене гонкам та іншим сферам, до яких має відношення легендарний бренд Ferrari.

Фото: travelocity.com

Crazy house, В'єтнам. Цей будиночок нагадує якусь чарівну будову з містичної казки. В принципі, таким він і задумувався. В'єтнамський архітектор Данг В'єт Нга, яка придумала і втілила "Божевільний будинок" - дочка чиновника і бунтарка. Це дуже помітно у її творчості. До речі, в будинку знаходиться хостел, в якому може зупинитися будь-який бажаючий.

Фото: khachsanphunghongdalat.com

Piano house, Китай. У цій будівлі, зробленій у формі рояля та скрипки, розташувався виставковий комплекс і навчальні зали для різних занять. Цікаво, що авторами цього грандіозного проекту стали не імениті архітектори, а звичайні студенти архітектурного факультету технологічного університету.

Фото: hurriyetemlak.com

Кунстхаус, Австрія. Це музей сучасного мистецтва, який місцеві жителі ласкаво називають "дружнім прибульцем". Авторами цього незвичайного проекту стали англійці Колін Фурньє і Пітер Кук. Увечері скляні стіни будівлі підсвічуються безліччю вогників. Також періодично будівля перетворюється на величезний екран.

Фото: culturelab.be

  • Чоловік і дружина так втомилися сидіти під замком і "виходити" на келишок пива з друзями онлайн, що побудували маленький паб просто на задньому дворі своєї ділянки. Тепер їм заздрять десятки тисяч людей, які дивляться ці фото. Адже це маленький рай для любителів проводити час в подібних закладах.

Найцікавіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.

Читайте також

"Боюсь, що Бойко зовсім не пан, а товаріщ". Інтерв’ю з режисеркою Тамарою Труновою

Тамара Трунова пригадала свій режисерський досвід в Україні та за кордоном, а також відповіла на запитання, не пов'язані з театром.

"Найголовніше вбити Путіна в собі". Інтерв’ю з актором Романом Ясіновським

Роман Ясіновський поділився думками про зміни у Театрі Франка, популярні фільми про війну, а також висловився про роботу Держкіно.

"Хочеться вірити, що Трамп своїм батьківським досвідом допоможе Зеленському". Інтерв’ю з акторкою Наталією Сумською

Наталія Сумська поділилася роздумами про театр, українське кіно, а також відповіла на запитання про Зеленського, Трампа та Такера Карлсона.