Компанія QS Supplies показала, наскільки радикально змінилися ванні кімнати за останні 500 років. Дизайнери відтворили типовий простір ванної кімнати кожного століття, починаючи з 1520 року.
1520-1620 роки:
У 16-му столітті особиста ванна була предметом розкоші, доступним лише багатіям. Кранів з гарячою водою і теплої підлоги ще не існувало, так що воду гріли у чанах, а дерев'яні ванни ставили поруч з вогнем, щоб не мерзнути під час миття. Туалет тут - це отвір, що нависає над вулицею в затишному куточку.
1620-1720 роки:
До 17-го століття публічні ванні остаточно вийшли з моди. Замість цього сім'ї по черзі використовували одну й ту ж гарячу воду у домашній ванні, яка вже була облицьована сталлю, щоб довше зберігати тепло. Туалетом служив нічний горщик, який був частиною інтер'єру.
1720-1820 роки:
До цього часу став популярним комод - сидіння або ящик з діркою. Під туалет підставляли фарфоровий або мідний горщик, щоб збирати відходи. Однак у 1775 році годинникар на ім'я Олександр Каммінгс винайшов S-образну трубу. Це було одним з ключових досягнень, які привели до поширення зливних бачків і появи ванних кімнат, які вже більше схожі на сучасні.
1820-1920 роки:
У 19-му столітті вже з'явилася сучасна ванна кімната зі стаціонарними раковинами, ваннами, унітазами та дзеркалами. Відкриті труби стали популярними елементами інтер'єру і для більшого ефекту покривалися позолотою. А ось туалетний папір був запатентований у 1880 році і продавалася у дорогих та модних універмагах Harrods.
1920-2020 роки:
У 20 столітті ванні кімнати стали вже повністю доступними та отримали більш сучасний вигляд. У приміщеннях вже з'явилися різні доповнення: тримачі для рушників, зубних щіток і мила, туалетні столики, килимки для душа і фіранки. У 1950-х роках дизайнери активно стали використовувати керамічну плитку, яка прикрашала стіни, підлогу й навіть саму ванну.
2021 рік:
Сьогодні ванна кімната виглядає неймовірно стильно та сучасно. Окремостоячу ванну доповнює плаваюча раковина, під якою звільняється місце, роблячи навіть маленьке приміщення просторим. Доповнює картину підвісний унітаз без бачка. Така ванна кімната і виглядає красиво, і прибирати в ній простіше та зручніше.
- Раніше дизайнер Андрій Гупса вирішив подивитися, як могли б виглядати деякі міста України "при нормальному підході до благоустрою". Він створив проект "Процвітання", в якому силою Photoshop змінив зовнішній вигляд Запоріжжя, Миколаєва, Чернівців, а також "оживив" Прип'ять.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.