Лайм

Малала Юсафзай знялася для Vogue - як живе дівчина, яку в 15 років ледь не вбили таліби

Наймолодша лауреатка Нобелівської премії закінчила університет і розмірковує про майбутнє

Героїнею британського Vogue стала Малала Юсафзай - правозахисниця і наймолодша лауреатка Нобелівської премії, яку в 15 років важко поранили бойовики терористичного руху Талібан. Тепер 23-річна дівчина знялася для обкладинки липневого номера журналу і дала велике інтерв'ю про своє життя.

Малалі було всього 11 років, коли її блог про життя при режимі талібів у Пакистані став відомим у світі. Дівчаткам у долині Сват забороняли відвідувати школу, але вона публічно відстоювала право на освіту. За це таліби зупинили шкільний автобус Малали і вистрілили їй у голову, поранивши ще двох дітей.

У критичному стані Малалу доставили у військовий госпіталь міста Пешавар, а потім пакистанський уряд відправив її на лікування до Великобританії. У лікарні дівчинка провела більше року, після чого продовжила займатися активізмом. Малала зустрічалася з президентами і прем'єр-міністрами, виступала у штаб-квартирі ООН, випустила автобіографію-бестселер, а у віці 17 років отримала Нобелівську премію миру за діяльність, спрямовану на доступність освіти для жінок.

У 2020 році Малала Юсафзай закінчила Оксфордський університет, а зараз все ще роздумує про майбутнє. При цьому вона щиро насолоджується перепочинком у своєму житті.

"Я раділа буквально всьому, навіть походу в Макдональдс. Я насолоджувалася кожним моментом, тому що раніше я не бачила так багато. Я ніколи не була в компанії однолітків, - сказала вона. - Я одужувала від інциденту, подорожувала, видала книгу і знімала документальний фільм. Так багато всього відбувалося. Але в університеті у мене нарешті з'явився час для себе".

На обкладинці Vogue Малала з'явилася в червоній хустці. Дівчина запевняє, що національний головний убір не є ознакою пригнічення.

"Для нас, пуштунів, це культурний символ, він показує, звідки я родом. Коли мусульманські дівчата носять традиційний одяг, нас вважають пригнобленими, безголосими. Я хочу сказати, що у вас може бути власний голос в рамках вашої культури, і ви можете мати рівність у своїй культурі", - сказала вона.

Малала Юсафзай живе зі своїми батьками у Бірмінгемі, куди сім'я переїхала після замаху. Вона зізналася, що не знає, що робити далі - шукати роботу, отримувати ступінь магістра, виїхати за кордон або повернутися в рідний Пакистан. При цьому в березні Малала уклала багаторічний контракт з Apple TV + і запустила продюсерську компанію Extracurricular, подібно принцу Гаррі і Меган Маркл. Окрім документальних фільмів про серйозні проблеми, вона хоче знімати комедії.

Активістка розповіла, що її батько іноді отримує електронні листи від потенційних наречених, але сама вона поки не бачить у заміжжі необхідності.

"Я досі не розумію, чому люди мають одружуватися. Якщо ви хочете, щоб у вашому житті була людина, навіщо вам підписувати документи про шлюб, чому це не може бути просто партнерством? - розмірковує Малала. - Потрібно шукати майбутнє для себе" .

  • Батьки кинули дочку з альбінізмом через "прокляття", а вже у 16 років вона стала моделлю Vogue. Тепер Сюелі Еббінг ділиться надихає історією свого життя.

Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також