RU  UA  EN

Четвер, 20 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.15
Суспільство

Голосування за кращий ресторан Києва

Погляд

Що Зеленському робити з кадровими сюрпризами Порошенка

Микола Маломуж про останні призначення Порошенка

Микола Маломуж про останні призначення Порошенка Фото: mil.gov.ua

Новому президенту України Володимиру Зеленському необхідно призначити на керівні посади в усі військові відомства тільки професійних людей, оскільки часу на розкачку немає. Що стосується військових кадрових призначень Петра Порошенка за останній тиждень, то без п'яти хвилин колишній президент вчинив дуже некоректно. Таку думку висловив "Апострофу" екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України Микола Маломуж, коментуючи інформацію про те, що міністром оборони може стати Анатолій Гриценко.

У новій команді президента повинні бути професіонали. Команда Анатолія Гриценка і в мирний час не відпрацьовувала як слід. Його концепція не передбачала створення ефективного захисту на Сході, формування ефективних збройних сил з новітньою технікою і зброєю. Безумовно, цей формат не був ворожим, але він не був націлений на швидкі реформи.

Зараз потрібно індивідуально підійти до кожного військового керівника, з огляду на його стратегічне бачення, практичні кроки, які вже були ним зроблені, а також плани на майбутнє. Ця людина не повинна півроку або рік знайомитися з Міноборони. Потрібен фахівець високого класу, який одразу включиться в роботу, а не втягуватися і скаржитися на незадовільну роботу своїх попередників, або на те, що у нього мало ресурсів. Сьогодні нам потрібні антикризові дії і, перш за все, це стосується сфери безпеки і оборони.

Що ж стосується нових кадрових призначень з боку Петра Порошенка, то вони носять кон'юнктурний характер. Того ж Сергія Наєв можна було залишити, а новий президент або перепризначив б його, або ж сам поставив би замість нього іншу людину.

Дивіться: Зеленський виставив жорстку вимогу до Верховної Ради: опубліковано відео

Взагалі, ніхто не привласнює генеральські звання, не роздає направо і наліво "героя України" і не робить серйозні кадрові призначення в кінці терміну своїх повноважень. Так і в Європі ніхто не робить. Потрібен перехідний період, який дозволив би новому президенту призначити міністра оборони, сформувати об'єднане командування.

Це некоректно, не по-європейськи і не дуже добре сприймається колективами силових відомств - Міноборони, СБУ тощо. Потрібно дозволити новому президенту сформувати нову команду, з новими людьми і новими перспективами.

Якщо ж призначати нових керівників тільки для того, щоб цього не робив новий президент - це вводить в його роботу елемент розбалансованості. Це ставить у незручне становище і самого президента. Він повинен знову звільняти тих людей, які були призначені кілька днів тому? І що йому робити з нагородами і військовими званнями, які вже були присвоєні цим людям попереднім главою держави?

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Цей томос нас не влаштовує: як Філарет перезавантажив УПЦ КП

Патріарх Філарет на соборі відкинув томос і заявив про новий виток розбудови УПЦ КП

Сезон тропічних ночей: Україну накриє аномальна спека

Червневі температури на 9 градусів вище норми, що є погодною аномалією

"Дискотека" у Мар'їнці: навіщо українська армія захоплює "сіру зону"

ВСУ зайняли нові позиції під Донецьком, щоб поліпшити своє тактичне положення