RU  UA  EN

Субота, 2 листопада
  • НБУ:USD 40.95
  • НБУ:EUR 44.25
НБУ:USD  40.95
Суспільство
Погляд

Держслужбовці не люди? Чому українці просять грошової допомоги у держави

Мінфін просить понад 25 тис. працівників держслужби повернути допомогу у 6500 грн

Мінфін просить понад 25 тис. працівників держслужби повернути допомогу у 6500 грн Фото: Апостроф

Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що понад 25 тисяч осіб помилково отримали допомогу у розмірі 6500 гривень у рамках програми "єПідтримка". На момент нарахування коштів вони були держслужбовцями і за правилами не мали отримувати цю допомогу.

Проте ці люди подали заявку явно не від кращого життя. За даними Національного агентства України з питань державної служби, станом на 1 липня, фактична кількість працюючих державних службовців становить 168 140 осіб. З них понад 18 тисяч – перебувають на простої та майже 7 тисяч у відпустці без збереження заробітної плати. Чи варто засуджувати державних службовців, які отримали грошову допомогу, чи Міністерству фінансів все ж треба переглянути критерії, за якими люди можуть отримати виплати? Свою думку з цього питання, спеціально для "Апострофа", виклав віце-президент Товариства Червоного Хреста України, віце-прем'єр-міністр України (2016-2019 роки) ПАВЛО РОЗЕНКО.

Загалом така історія дуже дивує, тому що верифікація і перевірка даних щодо виплати цієї допомоги, має відбуватися до моменту її нарахування. Тому це проблема не стільки людей, які цю виплату отримали, а питання до Мінфіну: як ви допустили, що виплати пішли людям, які не відповідали критеріям видачі цієї допомоги. Це перше.

Друге. Все ж таки, на мій погляд, держава має розуміти, що люди звертаються за соціальною допомогою до держави не від кращого життя. Якщо людина має якісь тіньові доходи, або у неї є робота, або у неї є достатньо фінансових ресурсів вона не скотиться до рівня того, щоб просити у держави три, чотири чи шість тисяч гривень.

Тому, напевно, я би не став клеймити всіх цих людей позором та говорити, що вони порушники. Треба розбиратися у конкретних випадках. І, можливо, варто підкоригувати критерії отримання цієї допомоги. Бо в них явно було щось неправильно, якщо люди звернулися та отримали ці виплати, а зараз виявляється, що там були якісь проблеми.

Тому я би в цій ситуації, не простій для держави та українців, все таки розглядав це питання з точки зору потреб людей, а не з точки зору чиновника, який сидить та говорить, що там щось наплутали. Я би не шукав тут проблему в тому, чому так вийшло, що люди отримали ці виплати. Якщо вони вже їх отримали, то треба лояльно до цього поставитися.

Так, якщо це державний службовець, то їм держава гарантує заробітну плату. Але треба розбиратися по кожному окремому випадку, тому що, як я казав, людина звертається по допомогу не від гарного життя, отже, ці кошти їй дійсно були потрібні.

Читайте також