Неділя, 5 травня

Герої, які прославили Україну на Паралімпіаді 2018

Українські паралімпійці завоювали 22 медалі

Українські паралімпійці завоювали 22 медалі Фото: facebook.com/sushkevych.valerii.mykhailovych

Збірна України традиційно успішно виступає на Паралімпійських іграх. За п'ять попередніх Зимових Паралімпіад наші спортсмени завоювали ні багато ні мало 90 медалей.

Та й Паралімпіаду-2018 можна назвати успішною для України. Ігри в Пхенчхані пройшли для нашої команди під девізом "ані дня без медалей". За дев'ять днів українські спортсмени завоювали 22 медалі - 7 золотих, 7 срібних і 8 бронзових.

Героєм можна і потрібно назвати кожного з наших паралімпійців, та сьогодні ми розповімо про наші перемоги у Пхьончхані в хронологічному порядку.

ДЕНЬ ПЕРШИЙ

У перший змагальний день скарбничка України поповнилася п'ятьма медалями, які українці завоювали в біатлоні.

У гонці на 7.5 км серед спортсменів з вадами зору перемогу здобув Віталій Лук'яненко (лідер Іван Марчишак), а третім фінішував Анатолій Ковалевський (лідер Олександр Мукшин).

Фото - прес-служби Національного паралімпійського комітету України

Срібну медаль в гонці на 6 км серед спортсменок з вадами зору завоювала Оксана Шишкова (лідер Віталій Казаков).

Також дві бронзові нагороди завоювали українці в категорії "стоячи": Людмила Ляшенко та Ігор Рептюх.

ДЕНЬ ДРУГИЙ

У лижній гонці на 15 км сидячи впевнену перемогу здобув Максим Яровий.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ

12 березня скарбничка України поповнилась трьома нагородами. У лижній гонці на 20 км вільним стилем в категорії "стоячи" не було рівних Ігорю Рептюху. Срібному призеру він привіз майже дві хвилини.

Оксана Шишкова з лідером Віталієм Козаковим завоювали срібну медаль у гонці на 15 км вільним стилем серед спортсменок з вадами зору.

І Людмила Ляшенко завоювала бронзову нагороду в гонці на 15 км вільним стилем стоячи.

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ

13 березня українські паралімпійці завоювали одразу шість медалей в біатлоні, дві з яких - найвищого ґатунку.

У гонці на 12.5 км сенсаційно переміг 18-річний Тарас Радь. А Оксана Шишкова після двох срібних медалей взяла "золото" в гонці на 10 км.

Ігор Рептюх в драматичній гонці програв 6.7 секунд французу Бенджаміну Давье в гонці на 12.5 км стоячи. А Олександра Казіка (лідер Сергій Кучерявий) від золотої нагороди в гонці на 12.5 км серед спортсменів з вадами зору відділили 2.7 секунди. "Бронзу" в цій гонці завоював Юрій Уткін (лідер Руслан Перехода), випередивши на 0.4 секунди ще одного українця Віталія Лук'яненка (лідер Іван Марчишак).

А свою третю бронзову нагороду Пхьончхану завоювала Людмила Ляшенко на дистанції 10 км в категорії "стоячи".

ДЕНЬ П'ЯТИЙ

У спринтерських лижних гонках удача, на жаль, відвернулась від наших спортсменів. Лише одна медаль в чотирьох фіналах. Бронзову нагороду виборола Оксана Шишкова (лідер Віталій Казаков) в спринті серед спортсменок з вадами зору.

ДЕНЬ ШОСТИЙ

Цього дня не розігрувалися медалі, українські спортсмени готувалися до майбутніх стартів.

ДЕНЬ СЬОМИЙ

У заключний день змагань з біатлону відбулися індивідуальні гонки, в яких українці завоювали три нагороди.

"Золото" і "срібло" в гонці на 15 км серед спортсменів з вадами зору завоювали Віталій Лук'яненко (лідер Іван Марчишак) і Олександр Казік (лідер Сергій Кучерявий) відповідно. Більш того, наша команда була близька до медального хет-трику, але промахи Анатолія Ковалевського та Юрія Уткіна дозволили завоювати "бронзу" французу Чаленсону.

Оксана Шишкова (лідер Віталій Казаков) завоювала срібну медаль в гонці на 12.5 км серед спортсменок з вадами зору. Нав'язати боротьбу росіянці Лисовій вона не змогла, але й срібну медаль нікому не віддала. Ольга Прилуцька (лідер Борис Бабар) цілком могла скласти компанію Оксані на п'єдесталі, але три промахи не дозволили їй випередити німкеню Клуг, яка стріляла точно.

Українці претендували на перемогу ще в двох гонках, але промахи Тараса Радя і Ігоря Рептюха на останніх вогневих рубежах не дозволили їм поборотися за медалі.

ДЕНЬ ВОСЬМИЙ

Григорій Вовчинський таки дочекався медалі після декількох четвертих місць. Капітан паралімпійської збірної України завоював "срібло" в гонці на 10 км серед спортсменів з порушенням опорно-рухового апарату в класі "стоячи". Більшу частину дистанції Григорій йшов лідером, але на заключному відрізку його випередив японець Нітта.

У гонці на 7.5 км сидячи Максим Яровий виборов бронзову нагороду, а Тарас Радь фінішував 4-м.

ДЕНЬ ДЕВ'ЯТИЙ

У заключний день Паралімпіади українці завоювали золоту медаль у змішаній естафеті 4х2,5 км. Вперше паралімпійськими чемпіонами стали Юрій Уткін (лідер Руслан Перехода), Людмила Ляшенко та багаторазова призерка Паралімпіад Юлія Батенкова-Бауман. А Оксана Шишкова (лідер Віталій Казаков) завоювала своє друге "золото" в Пхьончхані.

МУЛЬТИМЕДАЛІСТИ УКРАЇНИ

Сім паралімпійців збірної України завоювали у Пхьончхані більше однієї медалі. Оксана Шишкова (лідер Віталій Казаков) увійшла в четвірку спортсменів Паралімпіади, хто завоював 6 медалей. Крім неї 6 нагород у Пхьончхані завоювали німкеня Андреа Ескау, росіянка Михайлина Лисова і канадець Марк Арендц.

МЕДАЛЬНИЙ ЗАЛІК ПАРАЛІМПІАДИ: ПІДСУМКОВА ТАБЛИЦЯ

6 медалей - Оксана Шишкова (лідер Віталій Казаков) - 2 золотих, 3 срібних, 1 бронзова нагороди