RU  UA  EN

Понеділок, 17 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Венесуела близька до війни: втручання США може стати фатальним - британський журналіст

Переворот у Венесуелі зайшов у глухий кут

Переворот у Венесуелі зайшов у глухий кут Фото: EPA/UPG

Старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (CEPA) у Вашингтоні та екс-редактор британського видання The Economist Едвард Лукас прокоментував "Апострофу" ситуацію двовладдя, яка склалася у Венесуелі в результаті громадянського конфлікту, і спрогнозував подальший розвиток подій.

Очевидно, що режим президента Мадуро побудований на значних стражданнях людей: мільйони біженців, жахлива криза охорони здоров’я, зубожіння населення в країні, яка мало б бути дуже заможною. І зрозуміло, що причина не в американських санкціях та інших заходах, а в некомпетентності, фундаментальних провалах соціалістичної ідеології режиму.

Тому я бажаю венесуельській опозиції всіляких успіхів у їхніх спробах змінити стан справ. Не певен, що тактика американців спрацює. Думаю, визнання голови Національної асамблеї президентом – добре, з символічної точки зору, але не змінює владу на місці. І я боюся, що все завершиться глухим кутом, чи, може, ще гірше – громадянською війною.

Читайте: Переворот в Венесуелі: є два виходи, але Путін не допоможе

І як і в багатьох інших ситуаціях, пов’язаних з адміністрацією Трампа, підозрюю, що цю тактику добре не обдумали і запитання "Що далі?" ніхто, ймовірно, не ставив.

Генерал Меттіс вже не в Пентагоні, і мене хвилює можливість військових авантюр. Досвід військових вторгнень США в Латинській Америці не дуже обнадійливий. Тому я був би дуже обережний і, радше, заохочував інші латиноамериканські країни частково взяти на себе військове, гуманітарне чи якесь інше вторгнення.

Однак такі речі дуже легко почати та іноді - вкрай складно завершити. Тому на місці США я підходив би до цієї проблеми зі значною обережністю.

Повну версію інтерв'ю з Едвардом Лукасом читайте на "Апострофі" у найближчі дні.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Америка готує удар по найбільш болючому місцю Росії - приватна розвідка США

Вторинні санкції США проти третіх країн, що співпрацюють з Росією в обороні й енергетиці, може вплинути на поведінку Москви, вважають аналітики Stratfor

Гучна перестановка від Трампа: нічого доброго для Росії не очікується

Як звільнення з посади держсекретаря США Рекса Тіллерсона і призначення Майка Помпео позначиться на американській політиці щодо Росії та України

13 друзів Трампа в "раю": в президента США з'явилася ще одна проблема, крім Путіна

Скандал з офшорами в США - головні фігуранти розслідувань і які наслідки для президента США Дональда Трампа

Новости партнеров

Загрузка...