Старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (CEPA) у Вашингтоні та екс-редактор британського видання The Economist Едвард Лукас прокоментував "Апострофу" ситуацію двовладдя, яка склалася у Венесуелі в результаті громадянського конфлікту, і спрогнозував подальший розвиток подій.
Очевидно, що режим президента Мадуро побудований на значних стражданнях людей: мільйони біженців, жахлива криза охорони здоров’я, зубожіння населення в країні, яка мало б бути дуже заможною. І зрозуміло, що причина не в американських санкціях та інших заходах, а в некомпетентності, фундаментальних провалах соціалістичної ідеології режиму.
Тому я бажаю венесуельській опозиції всіляких успіхів у їхніх спробах змінити стан справ. Не певен, що тактика американців спрацює. Думаю, визнання голови Національної асамблеї президентом – добре, з символічної точки зору, але не змінює владу на місці. І я боюся, що все завершиться глухим кутом, чи, може, ще гірше – громадянською війною.
Читайте: Переворот в Венесуелі: є два виходи, але Путін не допоможе
І як і в багатьох інших ситуаціях, пов’язаних з адміністрацією Трампа, підозрюю, що цю тактику добре не обдумали і запитання "Що далі?" ніхто, ймовірно, не ставив.
Генерал Меттіс вже не в Пентагоні, і мене хвилює можливість військових авантюр. Досвід військових вторгнень США в Латинській Америці не дуже обнадійливий. Тому я був би дуже обережний і, радше, заохочував інші латиноамериканські країни частково взяти на себе військове, гуманітарне чи якесь інше вторгнення.
Однак такі речі дуже легко почати та іноді - вкрай складно завершити. Тому на місці США я підходив би до цієї проблеми зі значною обережністю.
Повну версію інтерв'ю з Едвардом Лукасом читайте на "Апострофі" у найближчі дні.