RU  UA  EN

Пʼятниця, 21 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Світ

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Венесуела близька до війни: втручання США може стати фатальним - британський журналіст

Переворот у Венесуелі зайшов у глухий кут

Переворот у Венесуелі зайшов у глухий кут Фото: EPA/UPG

Старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (CEPA) у Вашингтоні та екс-редактор британського видання The Economist Едвард Лукас прокоментував "Апострофу" ситуацію двовладдя, яка склалася у Венесуелі в результаті громадянського конфлікту, і спрогнозував подальший розвиток подій.

Очевидно, що режим президента Мадуро побудований на значних стражданнях людей: мільйони біженців, жахлива криза охорони здоров’я, зубожіння населення в країні, яка мало б бути дуже заможною. І зрозуміло, що причина не в американських санкціях та інших заходах, а в некомпетентності, фундаментальних провалах соціалістичної ідеології режиму.

Тому я бажаю венесуельській опозиції всіляких успіхів у їхніх спробах змінити стан справ. Не певен, що тактика американців спрацює. Думаю, визнання голови Національної асамблеї президентом – добре, з символічної точки зору, але не змінює владу на місці. І я боюся, що все завершиться глухим кутом, чи, може, ще гірше – громадянською війною.

Читайте: Переворот в Венесуелі: є два виходи, але Путін не допоможе

І як і в багатьох інших ситуаціях, пов’язаних з адміністрацією Трампа, підозрюю, що цю тактику добре не обдумали і запитання "Що далі?" ніхто, ймовірно, не ставив.

Генерал Меттіс вже не в Пентагоні, і мене хвилює можливість військових авантюр. Досвід військових вторгнень США в Латинській Америці не дуже обнадійливий. Тому я був би дуже обережний і, радше, заохочував інші латиноамериканські країни частково взяти на себе військове, гуманітарне чи якесь інше вторгнення.

Однак такі речі дуже легко почати та іноді - вкрай складно завершити. Тому на місці США я підходив би до цієї проблеми зі значною обережністю.

Повну версію інтерв'ю з Едвардом Лукасом читайте на "Апострофі" у найближчі дні.

Новости партнеров

Читайте також

Новий удар по Трампу: чому Парнас зрадив господаря Білого дому

Продовження українського скандалу в США: заяви Лева Парнасу негативно позначаться на виборчій кампанії Дональда Трампа

Імпічмент Трампу не послабив позиції України в США - представник Конгресу Українців при ООН

Що відбувається в США з імпічментом Трампу і як американці ставляться до України - Апострофу розповів представник Світового Конгресу Українців при ООН Андрій Добрянський

Україна в центрі імпічменту Трампу: як вийти з американського скандалу без втрат

Автор книги Impeached Девід О.Стюарт розповів Апострофу, чи можливе усунення Трампа від посади і як ці політичні суперечки в США відіб’ються на Україні

Новости партнеров

Загрузка...