RU  UA

"Дехто говорить, що це міг би бути кардинал Паролін". Хто може стати наступним Папою Римським

Фото: Vatican News

Голова Християнського товариства українців в Італії (Рим) Олесь Городецький розповів про те, хто може стати наступним Папою Римським та про похоронний обряд після смерті Франциска.

Про це він повідомив в ефірі "Апостроф TV".

"Звісно, спочатку буде похоронна процесія. Ви знаєте, що Папа змінив навіть похоронний обряд для себе. Тому там будуть певні особливості. Потім вже буде визначена загальна процедура обрання нового Папи. І ця процедура буде повідомлена вже пізніше. Після похорону", - пояснив Городецький.

За його словами, очевидно, що приїдуть всі кардинали, серед яких буде і українець.

"Серед кардиналів буде також українець. І, власне, за це можемо подякувати Папі, що владика Микола Бичок, українець з Тернопільщини, який був єпископом української громади в Австралії, став кардиналом рішенням цього Папи Франциска", - зазначив Городецький.

Він наголосив, що Бичок буде одним з наймолодших, якщо не наймолодший кардинал католицької церкви, який теж буде обирати наступного Папу.

"Важко дуже сказати, хто буде наступним Папою. У першу чергу християнська традиція говорить, що це є рішення Святого Духа. Але навіть чисто з людської постави дуже важко зараз побачити якусь кандидатуру, яка би мала найбільший вплив. Звісно, що Папа Франциск, поки він жив, не було конкуренції йому великої. І тому зараз важко сказати, хто б міг зайняти цю позицію", - розповів Городецький.

Кажуть, що ним може стати державний секретар Святого Престолу кардинал П'єтро Паролін.

"Дехто говорить, що це міг би бути кардинал Паролін. Як ви знаєте, декілька днів тому він чітко окреслив позицію Ватикану щодо України, дуже чітко визнавши територіальну цілісність і закликавши не забирати в Україні можливість захищатися. Закцентував роль міжнародного права у геополітиці. Тобто він дав дуже проукраїнську, я би сказав, навіть таку позицію здорового глузду. Зовсім недавно в газеті "Ла Републіка" італійській. Важко сказати, хто може бути наступником Папи Франциска. Будемо бачити. Я думаю, що цими днями будуть вимальовуватися позиції", - додав він.

Раніше Паролін зробив заяву щодо України. Зокрема, він закликав будувати мир "без нав'язування та зі взаємною повагою".

"Справедливий і тривалий мир, на думку кардинала, буде можливий тільки в тому випадку, якщо він буде заснований на "повазі до справедливості і міжнародного права", - йдеться у заяві на порталі Vatican News.

Як відомо, вперше в історії у голосуванні за нового Папу Римського більшість кардиналів-виборників будуть представляти не Європу, а країни Латинської Америки, Азії та Африки. Також є представники Глобального Півдня.

У виборах нового Папи візьмуть участь кардинали-дорадники віком до 80 років. За правилами, для обрання Папи необхідні набрати дві третини голосів кардиналів плюс ще один голос.

Зазвичай конклав (так називають збори кардиналів, - Ред.) триває до тижня, проте може бути й довшим.

Традиційно - якщо Папу не оберуть у перший день - з димаря Сикстинської капели піде чорний дим, у разі обрання нового понтифіка, з димаря піде білий дим, а клерки почнуть дзвонити у дзвони.

Як писав "Апостроф", вранці 21 квітня у Ватикані помер Папа Римський Франциск. Понтифіку було 88 років.